Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Martusiek

Strony: [1]
1
Spiele / Odp: Ich frage dich. Du fragst mich.
« dnia: Listopad 29, 2007, 13:18:28 pm »
Antwort: Am 22-sten März ;)

Frage: Wovon träumst Du?

2
Gramatyka i ortografia / Odp: Kiedy "in", a kiedy "im"?
« dnia: Listopad 28, 2007, 13:09:20 pm »
Oki, bardzo dziękuję za odpowiedź, teraz już wiem o co chodzi :) Pozdrawiam.

3
Gramatyka i ortografia / Odp: Kiedy "in", a kiedy "im"?
« dnia: Listopad 27, 2007, 20:06:47 pm »
Kłociłabym się, że pisze się "Küche", chyba że pisanie "ue" zastępuje "ü". Domyślam się, że chodzi o przypadki, ale nie udzieliłeś/aś mi jakiejś sprecyzowanej odpowiedzi... Nie wiem, przez jakie przypadki mam odmieniać, skoro przez taki sam przypadek odmienia się "jestem w hotelu" i "jestem w kuchni".

4
Matura / Matura rozszerzona z j. niemieckiego - pytanie ;)
« dnia: Listopad 27, 2007, 18:30:04 pm »
Myślę bardzo poważnie nad zdawaniem pisemnej matury rozszerzonej z j. niemieckiego, bo chciałabym studiować germanistykę. W necie przeczytałam, że w przypadku matury rozszerzonej matura jest zdana niezależnie od wyniku, bo przy rozszerzeniu nie ma progu procentowego (tak jak w przypadku podstawowej jest to 30%). Czy to prawda? Czytałam to na znanym portalu, ale wydaje mi się to tak piękne, że aż niemożliwe :D Planuję zdać maturę dobrze, ale wiadomo jak to jest - czasami nie trafi się w temat albo stres zrobi swoje i można zdać bardzo słabo... Ale mimo wszystko wolałabym zdać.
Pozdrawiam i z góry vielen Dank ;)

5
Gramatyka i ortografia / Kiedy "in", a kiedy "im"?
« dnia: Listopad 27, 2007, 18:20:32 pm »
Jestem dość dobra z niemieckiego, ale mimo wszystko nie wiem, kiedy w zdaniu pisze się "in", a kiedy "im"... Myślałam, że do określania miejsc używa się "im", ale są zwroty zarówno "in eine Hotel", jak i "im der Küche", więc to jednak nie o to chodzi. Czy to zależy od przypadka? A może od czegoś innego? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Strony: [1]