Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - waruna

Strony: [1]
1
Nauka / nauka mówienia
« dnia: Marzec 25, 2009, 18:24:58 pm »
Witam,
chciałabym poznać jakieś metody nauki mówienia po niemiecku. Moja umiejętność w tym zakresie jest znacznie niższa niż Hoerverstehen albo Lesenverstehen, a wiadmomo to jest jednak główny wyznacznik znajomości języka.
Zresztą także moja umiejętność tworzenia tekstu pisanego nie jest zachwycająca.
Podczas mówienia nie mogę znaleźć odpowiednich słów, robię mnóstwo błędów gramatycznych, no i denerwuję się okropnie (to zrzucam na karb mojego charakteru). Mimo potwierdzonej egzaminem znajomości języka na poziomie C1 mam problemy z codziennymi sytuacjami (studiuję w Niemczech), co zresztą może wynikać z tego, że języka nie uczyłam się od podstaw, tylko zostałam rzucona na głęboką wodę (tak na dobrą sprawę uczę się go od 4,5 lat). Mój charakter tylko pogarsza sprawę, bo strasznie się peszę i po postu wszelkich kontaktów z nieznanymi ludźmi unikam (a Niemców nie znam). Dlatego nie chodzi mi o metodę - rozmawiaj z Niemacami, bo znam siebie i to nie wypali.
Z góry dzięki.
A dodam, że studiuję nauki ścisłe, więc słownictwo poznane na Uni raczej mi się nie przydaje u lekarza czy w warzywniaku...
     

Strony: [1]