Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Iwonka

Strony: [1]
1
Ogólne pytania dot. tłumaczenia / Jak powiedzieć...
« dnia: Luty 05, 2008, 11:20:31 am »
Nie miałam pojęcia gdzie topic wstawić, bo ani on o nauce, ani nie po niemiecku, więc ostatecznie wylądował tutaj, choć jeśli szefostwo wymyśli lepszą lokalizację, to bardzo proszę.

Mianowicie chodzi mi o to, że często nie mam zielonego pojęcia jak coś powiedzieć i nie chodzi mi tu teraz o fonetykę, tylko jakich słów użyć do wyrażenia czegoś itp.

Na dobry początek powiedzcie mi kochani, jak powiedzieć po niemiecku "nie szkodzi" bądź "nic się nie stało" w sytuacji, gdy ktoś Cię nadepnie, bądź wleci na Ciebie w busie. Często taka sytuacja się zdarza, a ja nie wiem co odpowiedzieć, więc odpowiadam samym uśmiechem. No i co? Pomożecie?  :)

2
Uwagi i propozycje / Moja propozycja...
« dnia: Styczeń 24, 2008, 10:14:47 am »
Jestem tu nowa, ale mam zamiar się tutaj "zasiedzieć". Zauważyłam, że (nie znam fachowcyh nazw) podczas pisania możemy skorzystać z wielu opcji: pogrubianie, wstawianie tabeli i inne drobiazgi, których nie widziałam na innych forach, ale... Brakuje mi tutaj niemieckich znaków. Chcę napisać niemieckie słowo, ale nie mam niemieckiej klawiatury, a dla mnie przestawianie jej to męka, dlatego sądzę, że te kilka dodatkowych znaków znacznie ułatwiłoby życie niektórym użytkownikom. Zwłaszcza, że o język niemiecki właśnie chodzi na tym forum. I co wy na to Szanowni Założyciele?  ;)
Pozdrawiam
Iwona

3
Uservorstellungen / Guten Tag,
« dnia: Styczeń 24, 2008, 09:43:38 am »
Ich heiße Iwona. Ich bin neu hier. Das Deutschlernen ist jetzt mein Priorität. Ich hoffe, dass diese Webseit mir hilft. Korrigieren Sie mich bitte. Herzliche Grüße von mir!

Strony: [1]