Forum Języka Niemieckiego | Tłumaczenie | Tłumaczenie - na niemiecki - bez własnego wkładu | Opis wakacji w czasie Perfekt ( przeszłym )
Strony: [1] 2 3 Next

Opis wakacji w czasie Perfekt ( przeszłym )

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
  • Mydelniczk
  • Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Opis wakacji w czasie Perfekt ( przeszłym )
« : Wrzesień 24, 2007, 14:47:00 »

Bardzo prosze o przetłumaczenie opisu moich wakacji w czasie Perfekt  a wiec :

Wakacje spędziłem bardzo fajnie. Na poczatku wakacji wyjechałem z kolegami nad jezioro. Pogoda była bardzo dobra. W dzień pływalismy , opalalismy sie a wieczorem chodzilismy do baru . Poznałem wielu nowych znajomych.Pobyt nad jeziorem był bardzo fajny.Reszte wakacji spedziłem w miescie. Pogoda nie była juz taka ładna jak nad jeziorem. Czesto padał deszcz i pogoda była brzydka.Gdy pogoda była ładna jezdziłem rowerem ze znajomymi nad rzekę.W kazda sobote chodziłem z kolegami na mecze piłki noznej.Te wakacje były bardzo udane.

bardzo prosze o przetłumaczenie na dzisiaj bo dostane kose z niemca Smutny

Pozdrawiam Mydelniczka
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2007, 19:55:55 wysłane przez Mydelniczk »
  • nker
  • Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 6
Odp: Opis wakacji w czasie Perfekt ( przeszłym )
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2007, 20:21:06 »

Wątków o wakacjach jest więcej - możesz coś znaleźć dla siebie. Szkoda tylko, że każdy pisze temat "POMOCY", "HELP!!!", "CZY KTOŚ MI POMOŻE". Następnym razem będzie kosz albo upomnienie, jeszcze się zastanowię.

Ty masz oczywiście plusa za tytuł tematu. Uśmiech
  • Mydelniczk
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2007, 22:32:26 »

Ehh szukałem na forum ale nic nie mogłem znalezc w czasie Perfekt wiec dałem nowy temat. Zebym umiał sam napisac cos w czasie perfekt bym to zrobił ale ze ja od kad sie ucze j.niemieckiego nic z niego nie umiem bo trafiam na "fajnych" nauczycieli to nie moja wina Smutny bardzo prosze jeszcze raz o przetłumaczenie tego tektsu gdyz jest on mi pilnie potrzebny bo nagle zmienil sie nauczyciel od niemca i wymaga o demnie cos czego nigdy sie nie uczylem Uśmiech

Prosze o pomoc ;]
  • dudu21
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 28, 2007, 18:12:54 »

Wakacje spędziłem bardzo fajnie.
Meine Sommerferien habe ich sehr nett verbracht

Na poczatku wakacji wyjechałem z kolegami nad jezioro.
Am Anfang der Sommerferien bin ich mit meinen Freunden an ein See gefahren.

Pogoda była bardzo dobra.
Das Wetter war sehr gut.

W dzień pływalismy , opalalismy sie a wieczorem chodzilismy do baru .
Tagsueber sind wir geschwommen, haben uns gesonnt und Abends sind wir in die Bars gegangen.

Poznałem wielu nowych znajomych.
Ich habe viele neue Freunde kennengelernt.

Pobyt nad jeziorem był bardzo fajny.
Der Aufenthalt am See war toll.

Reszte wakacji spedziłem w miescie.
Den Rest der Sommerferien habe ich in der Stadt verbracht.

Pogoda nie była juz taka ładna jak nad jeziorem.
Das Wetter war leider nicht mehr so toll wie am See.

Czesto padał deszcz i pogoda była brzydka.
Oft regnete es und das Wetter war schlecht.

Gdy pogoda była ładna jezdziłem rowerem ze znajomymi nad rzekę.
Als das Wetter schoener war bin ich mit meinen Bekannten mit einem Fahrrad an den Fluss gefahren.

W kazda sobote chodziłem z kolegami na mecze piłki noznej.
Jeden Samstag habe ich mit meinen Freunden Fussballspiele besucht.

Te wakacje były bardzo udane.
Diese Sommerferien waren sehr gelungen.

Nie rozwiązuję zadań poprzez PMy! & nie czytam PM'ek!
  • tusik
  • Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): -1
« Odpowiedz #4 : Grudzień 05, 2007, 01:03:52 »

błagam pomocy pomuzcie napisac po niemiecku o wakacjach w czsie przeszłym błagam!!!
moje wakacje był bardzo fajne. Pojechałam do niemiec piły i katowic.W Niemczech często chodziłam na basen i jezdziłam rowerem.A w katowicach i pile zwiedzałam rózne miejsca.Pod koniec wakacji przyjechałam do słupska i jeżdziłam na wies .Na wsi było miło jadłam marchewki z ogrodu i piłam sok z malin.Te wakacje były bardzo udane.
  • caro39
  • Gość
« Odpowiedz #5 : Luty 17, 2008, 19:59:36 »

błagam pomocy pomuzcie napisac po niemiecku o wakacjach w czsie przeszłym błagam!!!
moje wakacje był bardzo fajne. Pojechałam do niemiec piły i katowic.W Niemczech często chodziłam na basen i jezdziłam rowerem.A w katowicach i pile zwiedzałam rózne miejsca.Pod koniec wakacji przyjechałam do słupska i jeżdziłam na wies .Na wsi było miło jadłam marchewki z ogrodu i piłam sok z malin.Te wakacje były bardzo udane.

Meine Sommerferien waren seht toll.Ich bin nach Deutschland, nach Pila und nach Katowice gefahren. In Deutschland bin ich oft ins Schwimmbad gegangen und bin Rad gefahren.In Katowice und in Pila habe ich sehr verschidene Orte besichtigt.Am Ende der Ferien bin ich nach Slupk gefahren und bin oft ins Land gefahren.Auf dem Land ist sehr toll gewesen.Ich habe Karotten aus dem Garden gegessen und habe Himbereensaft getrunken.Diese Sommerferien sind mir gelungen.
  • caro39
  • Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 17, 2008, 20:00:12 »

prosze o opis przygody wakacyjnej w czasie perfekt

Prosze o napisanie go w jezyku polskim
  • dudu21
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2008, 21:13:36 »

sehr
jest der Garten

Nie rozwiązuję zadań poprzez PMy! & nie czytam PM'ek!
  • Xszychu
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 42
« Odpowiedz #8 : Luty 17, 2008, 23:28:34 »

Diese Sommerferien sind mir gelungen.
...waren gelungen/sind gelungen gewesen - jedenfalls ohne MIR

Po polskiemu tez brzmi lepiej "ferie byly udane" a nie "ferie mi sie udaly"  Język

Bolek na Admina !!!
  • caro39
  • Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 18, 2008, 08:16:48 »

Po polskiemu tez brzmi lepiej "ferie byly udane" a nie "ferie mi sie udaly"  Język

hehe wg mnie tez ferie byly udane brzmi lepiej ale ferie mi sie udaly tez moze byc   Chichot zalezy od kontekstu  Chichot Chichot Chichot

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 08:34:12 wysłane przez caro39 »
  • xxkarolciaxx
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #10 : Luty 18, 2008, 14:20:44 »

Pam proźbę mógłby ktoś napisać mi list do kolegi z Niemiec. w liście tżeba podać:
- dlaczego nie mogłam przyjecha do niego do Niemiec
- jaka jest pogoda
- co robisz w ciągu dnia
- i jakie atrakcje dla młodzieży są w mojej miejscowości( mogą być obojętnie jakie)
Bardzo proszę bo nie zalicze semestru
a to moje gg 8712597

• caro39
  • Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 18, 2008, 15:27:18 »

napisz cala tresc po polsku
  • ChanGi
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 15, 2008, 14:36:02 »

Witam, jestem tu nowy i od razu chciałbym prosić o przysługę. Polega ona na przetłumaczeniu mi przebiegu dnia w języku niemieckim w czasie perfekt. Tłumaczenie nie musi być takie dosłowne, jednak jeśli ktoś zmienia to to prosiłbym o podanie polskiej wersji zdań. " Wstałem rano, po czym poszedłem się umyć, potem zjadłem śniadanie i pojechałem na basen. Na basenie kąpałem się, jadłem lody oraz pizze. Bawiłem się jak nigdy, poznałem wielu ludzi z całego miasta. Po powrocie do domu zacząłem sprzątać, odkurzałem i myłem naczynia. Wieczorem usiadłem przy komputerze i grałem do godziny 03:00. Następnie poszedłem spać. " Z góry dziękuje za pomoc i prosiłbym o szybkie przetłumaczenie, ponieważ jest to moja praca domowa i za razem temat kartkówki. Uśmiech Pozdrawiam serdeczznie Uśmiech
  • caro39
  • Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 15, 2008, 14:38:04 »

changi przeszukaj forum bo w ostanim czasie bylo juz sporo o tym
  • agusia0101
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #14 : Wrzesień 11, 2008, 20:40:16 »

Moje wakacje spedzilam w Chicago.Lecialam tam samolotem 9 godzin. Bylam tam 2,5 miesiaca. Zwiedzilam cale miasto a w weekendy wychodzilam ze znajomymi. Mieszkalam tam z moja mama i siostra. Odwiedzilam muzeum, planetarium i wiele innych ciekawych miejsc. W weekendy zazwyczaj chodzilam na basen sie opalac lub na zakupy a w tygodniu pracowalam. Pogoda byla swietna. Prawie w ogole nie bylo deszczu. Cale pieniadze kore zarobilam wydalam na ciuchy. Poznalam tam bardzo duzo roznych interesujacych ludzi. Miedzy innymi spotkalam moja dawna przyjaciolke Basie i razem wybralysmy sie na plaze. Basia pokazala mi tez cale miasto. Osatniego dnia wybralam sie z cala rodzina na pyszna kolacje. Pozniej poszlismy do kina. Wrocilam 15 sierpnia. Reszte wakaci spedzilam z moja przyjaciolka Ela i Dominika. Chodzilysmy na basen i na dyskkteki. Te wakacje wspominam jako najlepsze w moim zyciu.

BLAGAM O POMOC
Strony: [1] 2 3 Next
Forum Języka Niemieckiego | Tłumaczenie | Tłumaczenie - na niemiecki - bez własnego wkładu | Opis wakacji w czasie Perfekt ( przeszłym )
Skocz do: