Autor Wątek: O podręcznikach  (Przeczytany 19328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 6
O podręcznikach
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 16, 2007, 16:36:40 pm »
Pewnie, grunt to dobry nauczyciel ;-)

Offline Vollblut

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 3
  • Keep smiling :)
O podręcznikach
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2007, 07:58:30 am »
hej :)
w pierwszej klasie liceum do którego chodziłam miałam 3h niemieckiego i 3h angielskiego. W drugiej, 3h ang i 2h niemieckiego. W końcu w trzeciej klasie pozostała mi tylko 1h niemieckiego :( nie wiem kto tak zadecydował ale od początku byłam przekonana że maturę zdam z niemieckiego. Jako jedyna w klasie wybrałam niemiecki co bardzo unieszczęśliwiło moją nauczycielkę z angla bo byłam "niby" najlepsza w klasie.

Nie martwiłam się jednak tym, że mam 1h w tygodniu... a nauczycielkę koledzy z klasy olewali, nie słuchali, robili to na co mieli ochote... ja starałam się skupić na tym co do mnie mówi, w sumie to od połowy ostatniej klasy liceum rozmawiała tylko ze mną, dodatkowe lekcje fakultetowe dla chętnych z tego języka dużo nam dały, przyprowadziła też raz swojego "chłopaka" który był niemcem i rozmawiał z nami :) nawet przez niego pochwalona zostałam :P :D

Co do książek... żadne mnie nie satysfakcjonowały :P jakieś głupoty tam tylko pisały i szczerze mówiąc wolałam już te kserówki :) Alles Klar, Ping Pong, a przy moich początkach z niemieckim Dein Deutsch gdzie wszystko na jedno kopyto :P nie mówie, że złe, ale wiedziałam od razu że kolegom z klasy książki te nie przypadną do gustu :) no ale ponoć nauczyciele nie mogą sami wybierać książek (?)

No ale jakimś cudem udało mi się tą mature zdać, nawet najlepiej w szkole ustny mi poszedł... no ale skoro miałam z nim styczność dzień w dzień to czemu niby nie... teraz staram się codziennie mieć z nim styczność, czy to jakiś film na pro7 czy rtl2 czy książka, czy forum ;)

Grunt to chęci :) heh, to stwierdzenie przewija się przez to forum miliony razy, ale to przecież prawda :)

pozdrawiam :)
"Der kürzeste Weg zwischen zwei Menschen ist ein Lächeln." :)

PAMIĘTAJMY =>   www.pajacyk.pl   <= POMAGAJMY

Offline Xszychu

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 42
O podręcznikach
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2007, 08:19:56 am »
@VollblutReiter:

pozdrawiam i gratuluje samozaparcia. Tak plynac pod prad nie jest latwo. Czytaj ksiazki, patrz w TV i udzielaj sie na forum. Jestes na dobrym poziomie, teraz trzeba tylko szlifowac ;)
Bolek na Admina !!!

Offline Vollblut

• Aktywny użytkownik
O podręcznikach
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2007, 09:22:13 am »
Xszychu, dziękuję :) w wieku 6 lat patrzyłam na bajki gdy tata satelite do domu przyniósł :D ale nic nie jest jednak w stanie zastąpić rozmowy z niemcem lub wogóle rozmowy po niemiecku.
Doświadczyłam tego gdy byłam na 2 tygodnie w Niemczech i byłam świadkiem w..hmm.."wypadku" wtedy oczywiście na komendę i z panami policjantami trzeba było się jakoś dogadać :P hehe, najbardziej chciało mi się śmiać z ich zdziwienia gdy chcieli ode mnie dowód osobisty :)  "od kiedy w Polsce są takie plastikowe dowody?" Byli tak zdziwieni, że się aż nie umiałam powstrzymać od śmiechu :P już mnie rwało aby powiedzieć, "macie pecha że jeszcze papierkowymi się posługujecie :P " Ale ogólnie, bardzo mili panowie ;)

Offline akemii

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Odp: O podręcznikach
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2007, 19:35:41 pm »
Najlepszym sposobem nauczenia sie jezyka niemieckiego jest (i zawsze bedzie) stycznosc z Niemcami :)
W Polsce poziom nauczania jezyka niemieckiego jezeli sie nie jest w klasie językowej jest naprawde bardzo niski. Dobrze - nauczą nas podstaw ale co dalej? Podstawy nie pomogą nam dogadac sie z Niemcami. Poza tym wiekszosc nauczycieli nawet sie nie stara zeby cos dobrze wytlumaczyc. Najlepiej polegac na sobie.
Ja aktualnie mieszkam w Niemczech od miesiaca i gdyby nie moja wlasna nauka (siedzenie w domu nad ksiazkami, dodatkowe zajecia i co najwazniejsze - w przeszlosci 3 letni pobyt w Niemczech) nie umialabym teraz nic powiedziec.
Pozdrawiam :)

Offline Vollblut

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 12, 2007, 20:06:00 pm »
Genau akemii :) sehr gut gesagt :) rozmawiać z Niemcem a rozmawiać z Polakiem po niemiecku to dwie te same , ale jednak jak bardzo różne sprawy. Będąc w otoczeniu Niemców, którzy ani be ani me po polsku, wymuszają na nas mówienie w ich języku. Ich hatte einen Deutschen Freund gehabt mit den ich jeden Tag paar Stunden geredet hab. Es war ganz normal fuer mich danach, aber am Anfang, war alles sehr schwer fuer mich. (ist doch immer so :) ) jetzt sind wir gute Freunde geworden, und reden manchmal immer noch... es hilft mir also mein Deutsch zu verbessern :)

Offline dolmetscherin

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:18:54 pm »
Ja, du hast recht ;)Obwohl ich eigerntlich gut deutsch spreche, schaeme ich mich, im Deutschunterricht  aktiv zu sein. Mit der Lehrerin zu sprechen ist fuer mich so kuenstlich, so seltsam, dass ich oft eine schlechtere Note kriege. Aber mit meinen Freunden aus Deutschland geht alles ganz spontan und das finde ich am wichtigsten ;D
"Wenn man nicht genau weiss, wohin man will, landet man leicht da, wo man gar nicht hin wollte"
R.F.Mager

Offline Justysia

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2007, 20:04:26 pm »
Witam. Przez dwa lata liceum korzystaliśmy z klasą z niemieckich podręczników "em". Dzięki różnym tematom działów, poznałam wiele słówek z róznorodnych dziedzin życia. Oczywiście gramatykę z "em'a" uzupełnialiśmy gramatyką z repetytoriów języka niemieckiego. W związku z tym, że chodzę do klasy niemieckojęzycznej przez 2 lata z siatką godzin niemieckiego 8h w pierwszej i 7h w drugiej klasie przerobiliśmy 2 części tej ksiązki i praktycznie całą gramatykę. Obecnie w maturalnej klasie przygotowujemy się do egzaminu DSD , a później do matury z materiałów, które przynoszą nam nasze nauczycielki. Dlatego oprócz podręcznika, potrzebny też jest kompetentny nauczyciel. :)

Offline Vollblut

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2007, 21:23:18 pm »
Justysiu, brawo :) zawsze chciałam pójść do klasy niemieckojęzycznej lecz zbyt późno odkryłam swój talent i nie opłacało mi się jużprzenosić...  ;D ;) no ale jedna godzinka tygodniowo jednak starczyła aby zdać mature :) oczywiście odpowiedni nauczyciel to podstawa, natomiast trzeba samemu poświęcić więcej czasu nietylko w szkole :) Trzymam kciuki za Twoją maturę :):) informuj nas tutaj na bieżąco co ciekawego na zajęciach robisz :)

Dolmetscherin, hab keine Angst mit ihr zu sprechen :) bestimmt beisst sie nicht... hoffentlich ;) ich hab immer so ein Trick gemacht, hab mir zu Hause eine Erzaehlung geschrieben und meiner Lehrerin gegeben um es zu korriegieren, wollte aber natuerlich keine Note ;) aber deshalb sah sie das ich deutsch lernen will und mache zu Hause andere Sachen... sie wird dich dann anders behandeln ;) glaub mir :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2007, 21:25:26 pm wysłana przez Vollblut »

Offline Madziiuu

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2007, 15:59:32 pm »
Ogólnie ja uczę się niemieckiego już 9 rok ;D, chodzę do klasy z rozszerzonym j. niemieckim, teraz w szkole mam 5 godzin tygodniowo. Moim podrecznikiem jest "Partner Sprache" (kurs kontynuacyjny). Grupa podstawowa ma u nas właśnie "Alles Klar" i my jako grupa rozszerzona nie moglibyśmy z nią pracować ;D po prostu jeśli ktoś naprawde lubi niemiecki i chce sie go uczyc, poświęci mu każdą wolną chwile ;) ;)

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2008, 18:08:25 pm »
no tak, ja mam "Alles klar", kurs podstawowy i jakoś specjalnie zadowolona nie jestem... Sama znajduję w tej książce błędy, więc jaki to jest przykład dla uczniów? -.-

caro39

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2008, 11:38:00 am »
jak w ksiazce do nauki niemieckiego dla uczniow moga byc bledy ??

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2008, 15:35:57 pm »
Nie mam pojęcia... :|
Kreuze an und gebe eigene Argumente hinzu

chyba, że to ja jestem niedoedukowana...

caro39

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2008, 16:01:02 pm »
zaznacz i dodaj do tego swoje wlasne argumenty

i gdzie tu blad jest ?

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 08, 2008, 19:45:43 pm »
od "geben" jest chyba tryb rozkazujący "gib", nie?