Autor Wątek: Au-pair  (Przeczytany 3650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnus

• Gość
Au-pair
« dnia: Kwiecień 17, 2008, 19:57:22 pm »
Zastanawiałam się już jakiś czas nad tym, żeby po zdaniu matury pojechać do Niemiec na rok jako au-pair, ale po przeczytaniu doświadczeń caro trochę się boję... Z resztą, to wszystko zależy od rodziny, bo moja ciocia kiedyś była au-pair i była zadowolona, i rodzina mojej znajomej jest teraz w Niemczech i przedłuża swój pobyt... Tylko teraz nie wiadomo, czy trafi się na kogoś odpowiedniego... Bo jeśli dobrze zrozumiałam, to caro miała dwie rodziny nieciekawe, tak? A potem zmieniałaś jeszcze, czy już tam zostałaś?

caro39

• Gość
Odp: Au-pair
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2008, 20:41:00 pm »
Agnus ja mialam dwie niestety nieciekawe rodziny ... Pierwsza zminielam po 3 miesiacach a od drugiej ucieklam ... sorry taka prawda, mialam dosc i tyle ... Dlaczego? bedzie ktos ciekawy to napisze ...

Znalam wiele Aupair ktore mialy podobne doswiadczenia  co ja ... ale byly tez takie ktorym sie naprawde udalo i nawet jedzily na Majorke czy do Grecji ( ogolnie na wakacje) z nimi ... ale to byl moze 1% tych co ja znalam.

W Niemczech zostal dosc ciekawy film w Frankfurcie nakrecony z Alicja Bachleda Curus nakrecony pod tytulem herz im Kopf albo Kopf im Herz ( ktorys z tych dokladnie nie pamietam). W tym filmie w dosc genialny sposob pokazno jak Aupair z polski trfaia do niemieckiej rodziny i jak jest traktowana! Polecam film naprawde gdyz trafia w sedno sprawy.
Agnus obejrzyj i przemysl se 3razy zanim sie zdecydujesz. Bron boze ja ci nie odradzam ...zeby nie bylo!!!

Gdyby mnie ktos zapytal, czy gdybym mogla to wszytsko odwrocic, powiedzialabym ze nie , gdyz ten pobyt w Niemczech dal mi bardzo duzo, jezeli chodzi o jezyk. Przykro mi ze rozczarowalam sie rodzinami niemieckiemi ale coz. .. tak musialo byc
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 21:01:09 pm wysłana przez caro39 »

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2008, 17:34:52 pm »
No ja się właśnie teraz zastanawiam... wiesz, mam jeszcze czas, bo za czasów mojej cioci, trzeba było to rok wcześniej załatwiać.
Ale powiedz mi, po jaką choinkę jakaś rodzina chce Au pair, jeśli potem ma jakieś problemy, żeby się zajmowała dzieckiem i jej to uniemożliwiają? Nie widzę w tym sensu, ale cóż... Ludzi się nie zmieni ^^
Muszę to sobie naprawdę dobrze przemyśleć... z jednej strony przydałoby mi się takie coś, ale boję się, że mi się też coś złego może przytrafić...

caro39

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2008, 21:59:08 pm »
Aupair = Putzfrau

a z dzieci hmm ... to tylko babysitting czyli w nocy jak oni chca isc na impreze :D bynajmniej ja tak mialam

Popatrz, normalna putzfrauka zarazbia 10 Euro (tzn 7-13 Euro na godzine ale wezmy 10) niech bedzie te 5 godzin w wygodniu  czyli w meisiacu 200 Euro / 4 tyg razy 5 godzin po 10 euro) po co to skoro za moich czasow dostawalo sie kieszonkowe w wysokisci 204 euro wiec na tyle samo wychodzi, tylko ze jedzenie musi rodzina zapewnic, ale jak ich jest 4 i sie na cztery osoby gotuje to dla tej piatej tez sie cos znajdzie.

Kapiszi??

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2008, 22:00:47 pm »
no tak ^^
to mnie nastraszyłaś teraz :P

caro39

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2008, 22:02:58 pm »
Agnus ja mialam niezle cyrki jako Aupair ... mowie o moich doswiadczeniach niestety przykrych ... Moze sie znajdzie ktos kto cie pocieszy ??

Offline czarnolaskaAB

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 21
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2008, 18:14:17 pm »
no to ja moge pocieszyc, jesli jeszcze sie przyda ;) ja moge moja rodzinke, w ktorej bylam tylko chwalic :D ale na spotkaniach operek slyszalo sie nie ciekawe historie tez :( moja kolezanka tez dwa razy zmieniala rodzine, a od jednej tez po wielu klotniach sie wyprowadzila  :(
ale u mnie byly same pozytywy :D ciesze sie, ze dobrze trafilam ;)
no priv!!! :<

cattycat

• Gość
Au pair
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2009, 09:33:36 am »
Coraz częściej słysze, o firmach, ktore zgarniaja pieniądze, a wyjazdu nie ma, tak wiec i pieniadze i marzenia nie przepadaja. Jak uchronić się przed fałszywymi firmami organizujacymi au pair? kiedy mamy pewność że to dobra firma i napewno pojędziemy, a nie stracimy pieniadze? od jakich firm sie ustrzegać?

Offline tuchacz

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
    • szukampracy.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2017, 12:25:36 pm »
Trzeba mieć trochę szczęścia, żeby dobrze trafić, żeby złapać dobry kontakt z taką rodziną. Ale też dużo zależy od nas - dobre nastawienie na pewno nie zaszkodzi, nie można się nastawiać na najgorsze :)

Offline lau.dor

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2017, 17:39:45 pm »
Warto najpierw sprawdzić firmę, zanim się podpisze umowę. Ja kiedyś zamawiałem remont, wykończenie wnętrza w http://wykonczenia-wnetrz.pro a i mile wspominam współprace a to była rozmowa między narodowa i dawaliśmy rade bez umowy. Człowieka trzeba poznać najpierw. Zaufanie jest bardzo ważne w tym kraju.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2017, 15:18:08 pm wysłana przez lau.dor »