Autor Wątek: [tłumaczenie] gdzie najbardziej chciała bym mieszkać wieś czy miasto  (Przeczytany 805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mooniulkaa88

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
[tłumaczenie] gdzie najbardziej chciała bym mieszkać wieś czy miasto
« dnia: Październik 29, 2008, 09:56:08 am »
Mieszkam na wsi od urodzenia. Nie mam zamiaru wyprowadzać się do miasta. Ludzie mówią że „wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma”. Ja nie uważam by w mieście było lepiej niż w mojej wsi.
Na wsi widzę więcej zalet niż wad. Tutaj się wychowałam i mam piękne wspomnienia z dzieciństwa. Wielką zaletą jest to że każdy zna każdego i ludzie są dla siebie życzliwi. Sąsiad pomaga sąsiadowi w pracach na polu. Dzieci pomagają rodzicom. Ludzie są przyjaźnie nastawieni do życia i do innych ludzi. Wszyscy wiedzą że na wsi jest bezpiecznie i nie ma częstych kradzieży. Na wsi nie ma mowy o nudzeniu się przed telewizorem w wolnym czasie. Na wsi ciągle cos się dzieje. Latem organizowane są zabawy taneczne, które wszystkim się podobają. A zimą najbardziej lubię kulik, a potem zimowe ogniska po nim. Gdy chodziłam do szkoły musiałam dojeżdżać do niej do miasta. Ale to nie był problem dlatego ze prawie każdy ma samochód i jeżdżą autobusy. Do ośrodka zdrowia lub sklepów można też łatwo dojechać.
Natomiast w mieście widzę więcej wad niż zalet. Ludzie cały czas się spieszą. Nie potrafią docenić to co mają. Całe ich życie opiera się na gonitwie za pieniędzmi. Przez to w mieście rośnie przestępczość i liczba samobójstw. Na ulicach nawet w nocy nie ma ciszy i spokoju. W dużych miastach jest niebezpiecznie spacerować w nocy samemu. Powietrze jest zatrute salinami od samochodów i wielkich fabryk.
Choć pracuje w mieście nigdy nie wyprowadzę się ze wsi. Nie zamienię swojego domu, ogrodu i pola na mieszkanie w bloku czy kamienicy. W mieście czuła bym się zamkniętą w puszce, a tutaj mam mnóstwo przestrzeni. Gdy będę miała dzieci chciała bym je tutaj wychować bo tu jest bezpiecznie.

czy moge prosić o przetłumaczenie? bo jestem kiepska z niemieckiego :(
z góry dziekuje

Offline Fred

• Użytkownik
  • **
  • Pomógł(a): 40
Odp: [tłumaczenie] gdzie najbardziej chciała bym mieszkać wieś czy miasto
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2008, 15:50:52 pm »

Von Geburt an wohne ich auf dem Lande. Ich habe nicht die Absicht, in die Stadt umzuziehen. Die Leute pflegen zu sagen “Uberall ist es schőn, aber am schőnsten ist es doch zu Hause”. Dass das Leben in der Stadt besser sei als das auf dem Lande, glaube ich nicht. Hier sehe ich mehr Vor- als Nachteile. Hier bin ich groß geworden und habe schőne Erinnerungen aus meiner Kinderzeit. Es ist von Vorteil, dass die Leute einander kennen und freundlich zueinander sind. Der Nachbar hilft einem anderen bei Feldarbeiten. Die Kinder helfen ihren Eltern. Die Leute haben eine positive Einstellung zum Leben und zu anderen Menschen. Alle wissen, dass es auf dem Lande ungefährlich ist und Diebstähle viel seltener passieren. Es kommt hier gar nicht in Frage, dass man sich in seiner Freizeit vor dem Fernseher langweilt. Auf dem Lande geschieht etwas immer wieder. Im Sommer werden Tanzveranstaltungen organisiert, die einen allgemeinen Beifall finden. Und im Winter habe ich gemeinsame Schlittenfahrt am liebsten, und danach Winterlagerfeuer. Als ich noch die Schule besuchte, musste ich in die Stadt fahren. Aber es war kein Problem, denn fast jeder hat sein eigenes Auto, es verkehren auch Busse. Ambulanz und Geschäfte sind auch leicht erreichbar. Dagegen im Stadtleben sehe ich mehr Nach- als Vorteile. Die Leute haben es ewig eilig. Sie sind nicht damit zufrieden, was sie schon haben. Ihr ganzes Leben ist ein Tanz ums Goldene Kalb. Deswegen steigt die Kriminalität und Selbstmordanzahl. Sogar in der Nacht sind die Straßen unruhig und voll von Lärm. In den Großstädten ist es gefährlich, ganz alleine spazieren zu gehen. Die Luft ist mit Abgässen verschmutzt, die von Autos und großen Fabriken freigesetzt werden. Obwohl ich in der Stadt arbeite, ziehe ich aus meinem Dorf nie aus. Ich tausche mein Haus, meinen Garten und mein Feld gegen eine Wohnung in einem Block nicht. In der Stadt wűrde ich mich total gesperrt fűhlen, hier habe ich meinen Lebensraum. Wenn ich Kinder zur Welt bringe, mőchte ich sie eben hier erziehen, denn hier ist es ungefährlich.

Offline mooniulkaa88

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Odp: [tłumaczenie] gdzie najbardziej chciała bym mieszkać wieś czy miasto
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 30, 2008, 18:58:15 pm »
dzięki bardzo mi pomogłaś :)