Autor Wątek: Nauka.  (Przeczytany 17999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline timula

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Nauka.
« dnia: Lipiec 08, 2007, 15:11:30 pm »
Mam pytanie, głównie do tych którzy troszkę lepiej potrafią niemiecki. Więc jak często uczycie się niemieckiego i na czym to polega? Tzn. czytacie jakieś teksty, wypracowania etc, kujecie na pamięć słówka etc?
Niby głupi temat, ale odpowiedzi bardzo mi się przydadzą, bo bardzo lubię niemiecki i chciałabym się go kiedyś nauczyć.

Offline alex_sheep

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2007, 16:44:43 pm »
Ja uczę się niecały rok, ale uważam, że moje metody są dość dobre, bo zostałam uznana za fenomen i właśnie skończyłam kurs j. niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym. Byłam osobą, która uczy się najkrócej (inni od 4 do 8 lat), a jako jedyna z całej grupy mam na świadectwie "celujący  A". :D :D
A więc moja nauka to:
- systematyczne powtórki
- czytanie (gazety, wypracowania, nawet niemieckie strony internetowe)
- oglądanie telewizji niemieckiej
- słuchanie niemieckiej muzyki
- pisanie i rozmowy z Niemcami na icq, bearshare, skype etc.
- udzielanie się na zagranicznych forach

Po za tym chciałabym jeszcze napisać (szczególnie dla tych, którzy myślą,  że kurs załatwi sprawę!). Ponad 50% mojej nauki to samodzielna praca w domu. Na kursie lektor przedstawia mi zasady gramatyki i materiały, których sama nie byłabym w stanie opanować. A w domu pracuję nad tym. Rozwiązuję różne testy itp.
Osobiście sądzę też, że do nauki języka potrzebny jest choć cień 'talentu' i chęci. Bo znam osoby, które uczą się języka od 9lat, a proszą mnie o poprawianie błędów lub pytają, czy zadania domowe, które zrobili są dobrze zrobione.

:) A Tobie życzę powodzenia :D Nie daj się pochopnemu myśleniu. Pamiętam, że gdy ja pierwszego dnia poszłam na ten kurs, miałam ogromne braki w słownictwie, bo uczyłam się dopiero od 2 miesięcy, a inni już kilka lat. Ale moja praca była o wiele intensywniejsza i już po kilku zajęciach wyrównałam, a nawet wyprzedziłam resztę, co wprowadziło w zachwyt mojego lektora. :D
Dasz radę.
Pozdrawiam. :D

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 6
Nauka.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2007, 18:02:31 pm »
Jak najbardziej!
Aby nauczyć się języka (nie tylko niemieckiego) trzeba z nim obcować i samemu chcieć, po prostu ;)

Offline timula

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 09:52:55 am »
Hm, a uczycie się go powiedzmy codziennie po 10 min, 3 razy w tygodniu po 0,5 h?
nie chodzi mi tu o czas zajęty na kursach, lekcjach, korkach itp, tylko o samodzielną naukę, czytanie gazet, pisanie wypracowań...

Offline zoolka357

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2007, 10:38:50 am »
Moim zdaniem samodzielna nauka jest prawie niemożliwa. Jest ciężko i lepiej pójśc na kurs. Wiem coś o tym, bo sama próbowałam tak sie uczyć portugalskiego, ale tak sie nie da rady :|

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
Nauka.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2007, 16:33:32 pm »
@timula
Na konkretne liczby nie da się tego przełożyć, to zależy od Ciebie i Twoich zdolności. Polecam słuchanie wiadomości po niemiecku, redaktor zwykle wyraźnie mówi a trwa to ok. 10 min - potem wypisanie słówek i już coś umiesz ;-)

@zoolka357
Jakie kroki w tym celu odjęłaś?

Offline alex_sheep

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2007, 18:49:53 pm »
zoolka357, tu się z Tobą nie zgodzę. :D :|
Sama zaczynałam się uczyć języka niemieckiego.
Kupiłam sobie samouczek.
Jeśli z jakiś powodów nie możesz iść na kurs to ucz się sama bo warto. Ja też tak zaczynałam.
Kupiłam samouczek do nauki języka i na sam poczatek nauczyłam się przydatnych zwrotów typu "dzień dobry, mam ... lat ".
Z czasem zaczęłam zaopatrzać się w książki, w których wyjaśniona była gramatyka i dopiero z czasem logicznie rozkładałam te proste zdanie typu "Ich komme aus Polen" na czynniki. Nauczyłam się odmieniać czasowniki itp.
Sama opanowałam bardzo dużo, ale to wszystko zalezy moim zdaniem od chęci, wytrwałości i nie ukrywajmy, że zdolności językowych. Bo jeśli ktoś jest "głąbem" to nawet na kursie lub w szkole językowej niczego się nie nauczy.

A co do godzin nauki. :o 10 minut dziennie to jak dla mnie za mało. :D Ja uczyłam się niemieckiego codziennie przez conajmniej 1, 2 godziny. Oczywiście, dla mnie j. niemiecki jest czystą przyjemnością więc uczę się czasami go cały dzień. To moje hobby. :)

Jeśli chcesz to ja z chęcią pomogę Ci w trudnych początkach. Przez gg, albo e-mail. :D

Offline timula

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2007, 21:55:57 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ja uczę się niemieckiego w szkole, ale szczerze mówiąm gdybym sama nie douczała się w domu, to nie potrafiłabym wiele.

zoolka357.
Samodzielna nauka w domu bardzo bardzo dużo daje,przynamniej w moim przypadku.

alex_sheep
Dla mnie nauka niemieckiego to również czysta przyjemność, dlatego uczę się go codziennie (no, prawie... (: )

Offline Magda 18

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2007, 14:22:47 pm »
Jeśli chce ktoś ze mną pogadać, to mój numer ICQ: 413 440 464, na temat niemieckiego, kraju i w ogóle.
Magda

Offline LZNW

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2007, 21:57:55 pm »
Mi bardzo pomaga oglądanie mojego ulubionego niemieckiego serialu - Alarm für Cobra 11 (polski tytuł - Kobra - Odział specjalny emitowany na TVN 7). Udało mi się skompletowć na komputerze wszystkie 165 odcinków w orginalnej niemieckiej wersji. Polecam serial, jak i taki właśnie sposób nauki języka niemieckiego.

Offline peacemaker

• Początkujący
  • *
Nauka.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 28, 2007, 07:56:31 am »
Hmm, serial, a korzystasz do tego z napisów?
Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym.

Offline Vollblut

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 3
  • Keep smiling :)
Odp: Nauka.
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2007, 07:37:25 am »
A ja się po czesci do Was dołączam :) natomiast nigdy nie miałam problemów z nauką... sama wchodziła, przeszkartowałam jedynie pare razy zeszyt i tyle :) natomiast od bardzo dawna oglądam niemiecką tv i to chyba było moim najlepszym nauczycielem.... filmy, seriale, talk show itp... gdy patrzyłam z rodzicami, musiałam im tłumaczyć o co chodzi... to bardzo dobry sposób...
Oczywiście czytanie ksiązek, gazeyt lub czegokolwiek po niemiecku daje w późniejszym czasie swój efekt. Tak samo jak udzielanie się na forach.
Oczywiscie nic nie zastąpi konwersacji. Jeśli macie "jakąkolwiek" możliwość mówienia po niemiecku, mówcie ile wlezie! :D
"Der kürzeste Weg zwischen zwei Menschen ist ein Lächeln." :)

PAMIĘTAJMY =>   www.pajacyk.pl   <= POMAGAJMY

Offline LZNW

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 09, 2007, 00:50:23 am »
Hmm, serial, a korzystasz do tego z napisów?
Nie korzystam, bo takie niestety nie istnieją...

Offline Xszychu

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 42
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 09, 2007, 20:00:25 pm »
Moja wersja hardcore:

Rok internatu. Lekcje od 08.00 do 15.30 z przerwa na obiad.
Potem jeszcze tzw. Silentium od 16.30 do 18.00.
Uzywanie jezyka polskiego pod kara wzbronione.
Po takim roku spokojnie gimnazjum i matura po niemiecku.
Bolek na Admina !!!

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 09, 2007, 20:09:48 pm »
To jest naprawdę hard, tak samo jak efekty potem :)