Autor Wątek: Nauka.  (Przeczytany 18346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

caro39

• Gość
Odp: Nauka.
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:08:04 pm »
a pewnie ze mozesz...

Ja to zalatwialam w Katowicach , Biuro sie Anya nazywalo,ono wspolpracuje z agencja w Köln ... ale jak nazywa ... Mulli-kulti Agnetur?? chyba,nie wiem juz ... nie wiem gdzie mam Aupair ausweis, musialabym poszukac go dokladniej.

Offline pumaa

• Ekspert
  • Pomógł(a): 68
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:11:27 pm »
spoko
ja mialam kontakt z biurem B Porkop czy jakoś tak :P
ale w końcu nie wiem czy mam wysłać im papiery, będę na świeżo po maturze i raczej będę potrzebowała coś na odzyskanie sił niż gromady rozkrzyczanych dzieci ;p
jak nie znajdę niczego innego to w końcu może się zdecyduję na pracę jako au pair.....

caro39

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:15:30 pm »
AuPair Agentur Multi-Kultur

Arndtstr. 12
50676 Köln, Germany
+49 221 921304 - 0

Tu jest adres...uff znalazlam

caro39

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:16:56 pm »
Najwazniejsze jest zebys sprawdzila czy to biuro moze wogole wyslac cie jako aupair do niemiec.Ja wiem ze ja mialam problem ktore biuro wybarac bo w katowicach ich bylo bardzo duzo. Potem sprawdzalam,dzwonilam gdzie sie dalo aby byc pewnym ze mnie nie wywiaza i nie zostawia w jakim barze :D

Offline dodi

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 15, 2008, 20:00:17 pm »
Jeśli chodzi o naukę języków obcych, niezależnie czy niemieckiego, czy jakiegokolwiek innego języka, wg mnie zasada jest prosta. Należy spróbować różnych technik nauki języka aby móc sprawdzić, która z tych metod najbardziej odpowiada danej osobie. W moim przypadku, nauka j. niemieckiego, polega na czytaniu książek w tym języku, oglądaniu niemieckojęzycznej telewizji, czytaniu czasopism, typu Deutsch, które można kupić np. w Empiku. Można także korespondować z innymi w tym języku. Możliwość tą odkryłam całkiem niedawno, gdyż od zaledwie kilku miesięcy posiadam internet.
Warto poeksperymentować!!!   ;D

Offline alex_sheep

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 02, 2008, 13:39:14 pm »
Jak często uczę się niemieckiego? Codziennie. :)) Pamiętaj, że wiedza, której nie uzupełniamy i nie odświeżamy po prostu zanika. Nie jestem typem kujona, więc moja nauka nie polega na całonocnym wkuwaniu słówek.
Moja nauka dzieli się na kilka członów:
- oglądanie telewizji (osłuchanie, poprawa akcentu, wymowy)
- słuchanie muzyki (nowe słówka, poprawa akcentu i wymowy)
- czytanie niemieckiej prasy (przydatne zwroty, słownictwo, ćwiczenia w czytaniu)
Często wchodzę też na niemieckie fora i czytam sobie, co pisze młodzież. To pomaga mi w zaznajomieniu się ze slangiem i potocznymi wyrażeniami. ;) Co tydzień chodzę także na kurs języka niemieckiego [90min.] do bardzo dobrej szkoły językowej.
Ogólnie nauka niemieckiego to dla mnie raczej dobra zabawa. Pozdrawiam. *;

caro39

• Gość
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 02, 2008, 16:39:08 pm »
Tak 3maj dalej :D

Offline jolanta13

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2008, 21:43:57 pm »
Mam prosbę.Moze ktos podałby mi strony w intrnecie.na których mogłabym posłuchać rozmów w języku niemieckim.Mam kłopoty z rozumieniem ze słuchu i takze nie ukrywam przed mówieniem.Za wszelką pomoc we wskaznaniu bede niezmiernie wdzięczna.

Offline Xszychu

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 42
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2008, 22:32:37 pm »
Jezeli masz telewizje satelitarna to patrz na niemieckie TV. Najlepiej na jakis teleturniej lub wiadomosci. Filmow nie polecam, bo jezyk tam uzywany jest czasami troche "skrzywiony" i mowia zbyt szybko. Telewizji austriackiej lub szwajcarskiej tez nie polecam :). Masz sie w koncu uczyc po niemiecku a nie jakiegos dialektu.

Bardzo dobre jest uzywanie w tym celu sluchawek. Mozna sie lepiej skoncentrowac na wymowie i nie jest sie rozpraszanym przez dzwieki z otoczenia.
Nastepnym stopniem byloby powtarzanie mowionych tekstow na glos. Wiem,ze glupio to wyglada ale jest pomocne.

Kontakty z Niemcami - tak, ale pod warunkiem, ze jestes jedyna osoba w towarzystwie, ktora mowi po polsku.
Jezeli jest ktos inny wladajacy polskim to nici z nauki: miedzy soba i tak bedziecie gadac po polsku, co mija sie z celem.
Bolek na Admina !!!

Offline Malka

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:29:58 am »
Ja od niedawna dowiedziałam się , że istnieje "sita" czyli program wspomagający szybsze zapamiętanie języków i naukę .Mam w domu to urządzenie ale inna osoba go używa więc jaki,ś miesiąc nie mam dostępu . Więc jak mam sie uczyć ? Jestem dopiero w gimnazjum i nie mamy specjalistów od niemieckiego więc uczymy sie jak powiedzieć "Czesć ! Mam na inię Ola , mam 17 lat" :/ . A dla mnie to za mało , a nie bardzo wiem od czego zacząć jestem BARDZO , BARDZO  początkująca ... Help ?.