Autor Wątek: au pair madchen  (Przeczytany 2419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blumenduft

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
au pair madchen
« dnia: Listopad 28, 2008, 17:46:09 pm »
witam, nie wiem czy juz gdzieś tu jest ten temat, ale nie mogłam znaleźć. chciałabym pojechać do Niemienc jakos au pair madchen. tylko nie wiem od czego zacząć. i w ogóle czy ktoś już z was był operką? jakie są wasze opinie na ten temat ? pozdrawiam :)

Offline czarnolaskaAB

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 21
Odp: au pair madchen
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2008, 23:46:25 pm »
witaj, no wiec po pierwsze to poszukaj w soim miescie/okolicy agencji, ktora zajmuje sie wyjazdami za granice jako au-pair. dowiedz sie paru informacji, czy rzeczywiscie sa wiarygodni i moze znajomy znajomej itp zna kogos kto juz wyjechal jako au-pair, i moze ci udzielic paru informacji.
ja bylam operka, i akurat mialam szczescie, ze trafilam do super rodziny, a wiem od kolezanek, ktore spotkalam juz na miejscu w Niemczech, ze one nie mialy najlepiej...ale to juz kwestia przypadku, zawsze masz prawo zmienic rodzine, jak ci sie nie podoba, albo sie po prostu nie dogadujecie...ale to moze czasem potrwac, az nowa rodzina sie znajdzie...
wiec po prostu trzeba wierzyc, ze bedzie wszystko dobrze i starac sie tak wpasowac w rodzine, zeby w sumie problemow/konfliktow nie bylo...ale to roznie bywa  :)
no i co jeszcze. moze masz konkretny plan, do ktorego miejsca w Niemczech chcialabys pojechac, a do ktorego nie, czasem agencje sie pytaja, czy ma to znaczeni czy tez nie, do ktorego miasta chcesz wyjechac, albo przynajmniej w okolice  :)
a co do rodziny to rozne sa obowiazki, zalezy co rodzina potrzebuje, czy tylko opieki do dzieci czy tez i sprzatanie, gotowanie itp.
ja mialam rodzine, w ktorej opiekowalam sie tylko dziecmi, a reszta nalezala do innych ludzi tam zatrudionych, czyli kucharki i sprzataczki, a czasem i babcia po prostu przygotowywala cos...

hmmmm no chyba to takie podstawy, jak cos jeszcze bedziesz chciala sie dopytac to pisz  ;)
no priv!!! :<