Autor Wątek: Samodzielna nauka  (Przeczytany 2806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gadolin

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Samodzielna nauka
« dnia: Grudzień 22, 2008, 11:36:00 am »
Mam 15 lat, ogólnie nienawidzę się uczyć dlatego się nie katuje i tego nie robie (bo i po co komuś umieć fizykę, chemię itd )

Ze wszystkiego w szkole lubię tylko języki obce - w wypadku mojej szkoły angielski i niemiecki ..Problem tylko w tym że poziom nauczania języków obcych jest katastrofalny. Uczę się niemieckiego przez 3 lata i przez trzy lata miałem 6 ale ledwo co potrafię się przedstawić, bo już na przykład zapytać o godzinę to za wysokie progi..
Przez ostatni rok, próbowałem nauczyć się coś tam z Angielskiego, korzystałem z programów komputerowych: Profesor Henry Słownictwo i Profesor Henry Gramatyka, nauczyłem się zasad konstrukcji czasów, conditionali i innych zasad gramatycznych oraz trochę słownictwa (właściwie już nie pamiętam kiedy się uczyłem i jak tak szybko się czegoś nauczyłem bo mi się nigdy nie chcę uczyć ) ..no ale faktem jest że je umiem ale jeśli przypomnę sobie wakacje 1.5 lata temu kiedy nie potrafiłem powiedzieć słowa i wakacje tegoroczne kiedy w podstawowych sprawach dogadywałem się całkiem nieźle,to za cholerę nie mogę uwierzyć że chciało mi się uczyć choć trochę ( teraz się zastanawiam właśnie czy chciało mi się uczyć bardziej niż teraz czy tak samo ale powoli przez męczarnie jakoś się naumiałem tego co umiem) ..No ale dobra wróćmy do tematu którym był katastrofalny poziom nauczania języków w szkołach.Uczyłem się angielskiego 8 lat i nie umiałem powiedzieć słowa, później przez pół roku własnych ''chwil nauki'' co jakiś czas umiem angielski na poziomie średnio zaawansowanym, oprócz tego na egzaminie próbnym kończącym gimnazjum miałem max punktów. Wszystko to co napisałem powyżej pokazuje że na naukę w szkole nie ma co liczyć i trzeba robić coś ponadto.. tylko teraz następna sprawa: kupiłem sobie ''Profesor Klaus - Słownictwo'' żeby uczyć się także niemieckiego, jednak nauka w nim nic nie daje bo o ile w Angielskiej wersji wybieram 50 słów do nauki i pojawiają się tam takie które nie znam jest ich np. 10 wtedy przy powtórkach bardzo dobrze je zapamiętuje ale kiedy chodzi o język Niemiecki na 50 słów nie umiem 50 i nie ma szans żeby cokolwiek zapamiętać Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Próbowałem drukować sobie te słowa i uczyć się z kartki a dopiero wtedy próbować wpisywać to w tym programie i później wykonywać powtórki ale po prostu że jestem leniwy nie chce mi się codziennie przepisywać do worda wyrazów z bazy tego programu , później ich drukować i się ich uczyć bo to jest trochę czasochłonne a dla mnie coś czasochłonnego co nikt nie każe mi robić to nie ma szans żebym robił Crying or Very sad Crying or Very sad

Myślę że wybawieniem dla mnie byłyby kursy językowe bo wiadomo że lepsza mobilizacja i koncentracja podczas czegoś takiego jest niż w domu.

Ogólnie cały ten temat założyłem po to żeby zadać kilka pytań, oto kilka z nich (które mi się przypomną to dopiszę później)

1.Czy jest prawdopodobne nauczenie się języka obcego w domu, samemu dzięki właśnie takim programom jak Profesor Henry itp itd i czy taka regularna nauka z własnej nieprzymuszonej woli jest czymś szalenie trudnym?

2.Co zrobić żeby mieć motywację do nauki ? Bo mnie zaraz coś trafi normalnie
Chcę znać kilka języków tylko że sam to się ich na pewno nie nauczę jeśli nie znajdę odpowiedniej metody

3.Klasa z rozszerzonym językiem w liceum - można nauczyć się przez te 3 lata języka?

4. Pytanie odwołuje się do pytania nr 1 - Czy znacie kogoś kto nauczył się języka sam, bez korepetytora, bez kursów ale dzięki samodzielnej nauce w domu i oglądanie np. TV zagranicznej? I czy to w ogóle jest możliwe?

5. Ile dziennie poświęcić trzeba na samodzielną naukę ?

Trochę długi temat ale bardzo proszę was o zapoznanie się z nim i odpowiedź na moje 5 pytań
Pozdrawiam!!!!!

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
Odp: Samodzielna nauka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2008, 08:52:04 am »
1. Obecnie uczę się języka obcego (innego niż niemiecki)  i za pomocą tradycyjnych metod - książki, ale głównie poprzez nawiązywanie kontaktów - załóż sobie jakiś komunikatow - yahoo czy hotmail - w ten sposób również szkolisz język

2. Czytając posta mam wrażenie, że jesteś osobą, która nie ma w ogóle motywacji, piszesz, że uczyć ci się nie chce, więc z motywacją może być ciężko, może warto zainwestować w kurs, korepetycje, wyznaczyć sobie jakiś cel (np. do marca opanuję język)?

3. Klasa z rozszerzonym językiem w liceum - masz przedmioty w języku angielskim (zależy od liceum, ale dzieciaki moich znajomych miały matematykę, fizykę, chemię i geografię po angielsku - może to nieco odstraszać)

4. Pierwsze kroki stawiałam sama - tv, gazety, książki (początkowo ze słownikiem w ręce, później już tylko sporadycznie); wszystko jednak zależy od osoby - niektórzy potrzebują nauczyciela, inni uczą się sami

5. im więcej tym lepiej
...

Offline gadolin

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:33:49 pm »
Obecnie uczę się języka obcego (innego niż niemiecki)  i za pomocą tradycyjnych metod - książki

I idzie Ci to bez problemu? Masz ustalone godziny w których się uczysz czy po prostu kiedy masz czas siadasz i uczysz się ?

5. im więcej tym lepiej

Ale tak żeby było optymalnie? :p ile minimum? :P

I jeszcze jedno - załóżmy chcę się uczyć jakiegoś języka od zera przez kursy - ile mi to zajmie i ile wynoszą koszty? Bo trzeba zaczynać od początkującego itd , no nie?

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2008, 19:03:36 pm »
I idzie Ci to bez problemu? Masz ustalone godziny w których się uczysz czy po prostu kiedy masz czas siadasz i uczysz się ?

-komunikuję się ze wszystkimi znajomymi (smsy, telefony, gg, skype, maile i inne komunikatory) w tym języku,
piszę w pracy, w domu - staram się poświęcać temu możliwie jak najwięcej czasu - godzin nie mam ustalonych (w pracy ile się da i co się da, wieczorem tak samo)

Ale tak żeby było optymalnie? :p ile minimum? :P
każda minuta poświęcona na naukę kiedyś ci się zwróci, więc poświęcaj początkowo np 15 min dziennie, albo kilka razy po 15 min siadaj do zadań - najpierw krócej - by się nie zniechęcić

I jeszcze jedno - załóżmy chcę się uczyć jakiegoś języka od zera przez kursy - ile mi to zajmie i ile wynoszą koszty? Bo trzeba zaczynać od początkującego itd , no nie?
kursy - zależy od szkoły i zależy ile masz godzin, cennik za np 1 miesiąc nauki może sięgać 100zł-150zł, korepetycje to np 25zł-40zł/ godzina

...

Offline gadolin

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2008, 22:36:25 pm »
kursy - zależy od szkoły i zależy ile masz godzin, cennik za np 1 miesiąc nauki może sięgać 100zł-150zł, korepetycje to np 25zł-40zł/ godzina

A ile trzeba miesięcy żeby dzięki takim kursom się nauczyć..tak około ? :P

Poza tym, powiedzmy że się zmotywuje do nauki ale jak mam się do tego zabrać? Chcę się uczyć niemieckiego na własną rękę -od czego mam zacząć, co robić najpierw, skąd brać materiały itp? :P

Byłby ktoś z was tak miły i napisał mi kolejność w jakiej powinienem się uczyć ? Byłbym bardzo wdzięczny  :)

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2008, 19:38:34 pm »
możesz pisać do mnie listy, ja będę je sprawdzać i odsyłać tobie poprawione teksty oraz pytanka jakieś, na które będziesz musiał odpowiadać,
możesz pisać tutaj na forum, a my będziemy z tobą korespondować.

co już opanowałeś? masz już jakieś podstawy za sobą? czy uczysz się zupełnie od zera?
...

Offline gadolin

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2008, 16:06:40 pm »
Nie umiem kompletnie nic  :'(

chodzi mi o to od czego mam zacząć naukę? od jakichś czasów, konstrukcji, słownictwa czy od czegoś innego?

Offline karola0771

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 1
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2008, 09:49:49 am »
Ja uczę się hiszpańskiego z samouczka i jestem zadowolona. Do książki jest dołączona płyta, więc dzięki niej wiem jak się wymawia dane wyrazy. Jak narazie gramatykę zostawiam na koniec. Teraz pracuję na samych dialogach. Jeśli byłabym na Twoim miejscu i chciała się uczyć niemieckiego to najpierw zaczęłabym od podstawowych zwrotów i nauczenia się osób, później przerobiła rodzajniki, jakieś podstawowe słówka (np. rodzina, części ciała itd.), przeczenia i dopiero potem zajęła się jakimiś czasami :)

Offline niski07

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2017, 13:00:54 pm »
Faktycznie chyba najlepiej zacząć naukę od podstawowych i bardzo prostych zwrotów, zagadnień, najlepiej takich używanych na co dzień. Potem przyjdzie czas na gramatykę - i tutaj też od tych najprostszych czasów (ale nie tylko chodzi o przeczytanie zasad, ale przede wszystkim o ich zrozumienie) do tych bardziej złożonych. Potem tryby, strony itd. A w między czasie oczywiście ćwiczyć wymowę - nagrania z różnych płyt dołączanych do książek mogą być pomocne. Potem można sięgnąć też po jakieś filmiki / prezentacje z Internetu, żeby jeszcze lepiej osłuchać się z danym językiem.

Offline alek213

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 31, 2017, 14:20:35 pm »
To prawda, nauka od podstaw jest najlepszą opcją.
___
Pozdrawiam Anna

Offline Maranka

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2017, 20:01:59 pm »
Ja nie wyobrażam sobie samodzielnej nauki języka. Sama uczyłam się w szkole języka niemieckiego i przyznam, że pomimo dobrych ocen, poziom był żenujący. Dlatego wybrałam dobrą szkołę językową. Jeżeli chcesz się uczyć języka i osiągnąć rezultaty, to znajdź szkołę, taką jak https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-niemiecki/, w której odpowiednia metodyka i wyszkolona kadra, zadba o Twoje postępy.