Forum Języka Niemieckiego | Nauka | Zadania domowe | List do kolegi z niemiec
Strony: [1] 2 3 ... 6 Next

List do kolegi z niemiec

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
  • tobix10
  • Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
List do kolegi z niemiec
« : Listopad 23, 2007, 14:00:38 »

Nie zebym na sepa chcial zeby ktos mi zrobil zadanie, ale z niemca jestem slaby :/ nie łapie tego jezyka , w przeciwieństwie do anglika.
Mam do napsiania list (120-150słów)w ktorym opowiem swojemu koledze z Niemiec o swoich zajeciach w czasie wolnym(granie na komputrze, pilka nozna, sluchanie muzyki - rocka Uśmiech ), o swoich szkolnych i domowych obowiazkach(szkolne- ze chodze do Liceum, reszte sobie uzupelnie , z domowych to tam ze sprzatac pokoj musz ei takie pierdoly... wkoncu nei sprawdzi mi tego Uśmiech ). Mam go zapytac jak wyglada jego normalny dzien (to juz wymyslic byle co trzeba) oraz zapytac tego niemca jakie on ma obowiazki.
Ten list bedzie mi bardzo pomocny pozniej, gdyz sobie go zaanalizuje itp.
Z gory wielkie dzieki.
  • pumaa
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 68
Odp: List do kolegi z niemiec
« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2007, 17:29:54 »

najpierw napisz to wypracowanie po polsku,
  • tobix10
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2007, 18:37:30 »

Wiec tak
Drogi Hans,
Dzisiaj chce Ci napisac o moich obowiązkach szkolnych oraz domowych, jak i o tym jak spędzam wolny czas.
Czas wolny bardzo często spędzam z kolegami grając w piłkę nożna lub inne sporty zespołowe. Jeżdżąc wspólnie na rowerach lub na odwiedziny. W czasie wolnym lubię również pograć na komputerze w takie gry jak Counter Strike lub Lineage2, a przy okazji słucham muzyki - rocka Uśmiech.
  Chodzę do liceum i mam bardzo dużo szkolnych obowiązków, strasznie dużo nauczyciele zadawają do domu, dużo rzeczy trzeba się uczyć na pamieć, więc jest mało czasu na rozrywkę.
Z domowych obowiązków to mogę napisać tylko o sprzątaniu pokoju lub zmywaniu naczyń i to wszystko.
Jak wygląda Twój normalny dzień? Jakie masz obowiązki szkolne i domowe?
Mam nadzieję, że się nie długo spotkamy. Czekam na odpowiedź.
Twoj kolega Adrian.
  • pumaa
  • Ekspert
« Odpowiedz #3 : Listopad 25, 2007, 12:05:27 »

Lieber Hans,
Heute wollte Dir uber meine Schul-, Hauspflichte schreiben und wie ich meine Freizeit verbringe.
Meine Freizeit verbringe ich oft mit meine Freunde, wir spielen zusammen Fussball und andere spiele.Wir fahren gemeinsam auf die Fahrrader oder zum Besuch. Ich mag auch Computerspiele spielen so wie Counter Strike oder Lineage2, gleichzeitig ich hore Rockmusik.
Ich besuche Die Oberschule und habe sehr viel Schulpflichte, die Lehrer geben uns sehr viel Hausaufgaben, sehr viel mussen wir auf Gedachtnis lernen, deshalb haben wir wenig Zeit fur Entspannung.
Zu meine Hauspflichte gehort nur Zimmer putzen und Gefasse waschen - das ist alles.
Wie sieht dein Tag aus? Was fur eine Haus- und Schulpflichte hast Du?
Ich haffe das wir uns bald sehen. Ich warte fur Deine Antwort.
Dein Freund - Adrian.
  • tobix10
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #4 : Listopad 25, 2007, 13:05:09 »

dzieki wielkie
  • jo
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #5 : Listopad 25, 2007, 13:33:13 »

droga kasiu
co u Ciebie słychać? ja włąsnie wróciłam do domu. Podróż była cięzka i mecząca wiec zaraz idę spać. Bardzo Ci dziekuja za wspólnie spedzony czas nawet nie wiesz jak sie ciesze że Cie poznałam. Mam nadzieję, że sie jakos niedługo zobaczymy. Chciałam Cie zprosic do siebie do Warszawy. Niedługo są ferie zimowe więc może wtedy znajdziesz troche czasu. Obiecuje że nie bedziesz sie u mnie nudzic ;]. Pójdziemy na stare miasto do kawiarni i powspominami wspólnie spedzony czas. Pokaże Ci  wiele ciekawych miejsc, także nie będziesz żałowała że przyjechalaś. Pójdziemy na zakupy do centrum handlowego i do kina jak bedziesz chciała. Mam nadzieje że przyjedziesz i niedługo sie zobaczymy. Czekam na odpowiedź
Pozdrowienia dla Ciebie i wszystkich znajomych
Twoja koleżanka - Asia
  • jo
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2007, 13:33:53 »

błagam niech mi ktoś to przetłumaczy to jest na jutro ....
  • pumaa
  • Ekspert
« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2007, 18:09:33 »

liebe Kathrin,
wie geht's denn Dir? ich bin gerade nach Hause gekommen. Die Reise war schwerig und anstrengend, deshelb gleich gehe ich schlafen. Ich danke dir sechr fur die Zeit, die wir zusammen verbracht haben, Du wiesst nicht wie sehr ich mich freue Dich kennen zu lernen. Ich hoffe dass wir sehen uns bald.Ich mochte Dich zu mir nach Warschau einladen. Bald werden die Winterferien, veilleicht dann hast Du Zeit. Ich verspreche Dir dass Du wirst Dich bei mir nicht langweilen ;]. wir gehen in die Altstadt ins Cafe und gemeinsam werden wir sich and die alte Zeit erinnern. ich zeige Dir vielle interessante Platze, dann wirst Du nicht bereuen dass Du hier her gekommen bist. Wir gehen Einkaufen ins Einkaufszenter und wenn Du willst, dann auch ins Kino. Ich hoffe dass Du kommst und wir sehen uns bald. Ich warte auf deine Antwort.
Liebe Grusse fur Dich und Anderen.
Deine Freundin - Asia.
  • Doman06
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #8 : Listopad 28, 2007, 20:52:39 »

Witam, mam gorąca prosbe, zwłaszcza do Ciebie PUMA. Pomoglaby mi napisac ktortki list po niemiecku. Jesli mozesz odezwij sie dzisiaj najlpeiej na GG (10628417). Mam ogolny zarys wiec pojsc szybko, moge sie odwdzieczyc poprzez jakas grafike komputerowa. Prosze i czekam na odpowiedz
  • Doman06
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #9 : Listopad 28, 2007, 21:31:35 »

viele Dank fur deinen letzten Brief. Ich habe mich total gefreut, dass dich mal wieder gemeldet habt. Es tut ja so mir Leid, dass ich dir so lande nicht geschreiben habe. Bitte sei mich nicht ab bose, aber wie wieBt du, ist in der letzten Brief, bei mir so vier passiert.

Es hat mir in Madryt sehr gut gefallen. Ich finde, dass das Wetter in Madryt sehr schön ist. Ich bin sehr zufrieden aus Ausfahrt und ich reue nicht. Ich mochte gern noch mal fahren. I besichtige viel und erhole. Ich lerne zugleich Spanish sprache. Meine Eltern sind herbei sehr nett, ihr machen alles zusammen. Ihr haben gut Kontakt.

Fur heute muss ich Schulss. Mehr ich erzahle dir bald. Ich warte ungeduldig auf einen Brief von dir und auf Begegung mit dir.

Mogłby mi ktos sprawdzic, szczerze prosze
  • pumaa
  • Ekspert
« Odpowiedz #10 : Listopad 28, 2007, 21:45:08 »

vielen Dank fur deinen letzten Brief. Ich habe mich total gefreut, dass du dich mal wieder gemeldet hast. Es tut mir Leid, dass ich dir so lange nicht geschreiben habe. Bitte sei nicht bose. Wie wieBt du aus dem letzten Brief, bei mir ist viel passiert.

Es hat mir in Madryt sehr gut gefallen. Ich finde, dass das Wetter in Madryt sehr schön ist. Ich bin sehr zufrieden aus dem Ausfahrt und ich bereue es nicht. Ich mochte gern dorthin noch mal fahren. Ich besichtige viel und erhole mich. Ich lerne gleichzeitig Spanishe sprache. Meine Eltern sind sehr nett, wir machen alles zusammen. IWir haben einen guten Kontakt.

Fur heute muss ich Schulss machen. Ich erzahle dir bald mehr daruber. Ich warte ungeduldig auf einen Brief von dir und auf eine Begegung mit dir.
  • Doman06
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #11 : Listopad 28, 2007, 21:48:54 »

Ok, dziekuje pięknie, oferta odwzdieczenia nadal aktualna
  • Monika1
  • Początkujący
  • *
Odp: List do kolegi z Niemiec
« Odpowiedz #12 : Styczeń 24, 2008, 17:19:06 »

Mam prosbe...Moglby mi ktos napisac list z j.niemieckiego?Oto temat:Wyjechałeś na zagraniczne wakacje z rodzicami.Po powrocie piszesz list do kolegi z Niemiec.Uwzględnij informacje:dokąd i z kim pojechałeś,dlaczego wybraliście wyjazd za granice i czy spełniły sie wasze oczekiwania,jak układały sie stosunki między tobą a rodzicami i dlaczego,jakie masz wrażenia z pobytu i czy chciałbyś ponownie wyjechac z rodzicami.(120-150 słów)z góry dziekuje  Uśmiech
  • Kordix
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #13 : Luty 05, 2008, 17:44:01 »

Prosze Przetlumaczcie mi ten liist Plz !!

Drogi Klaus!
mam na imie Kordian i mam 16 lat. Jestem sredniego wzrostu o krotkich blond wlosach i zielonych wlosach, chodze do 1 klasy liceum. Moja mama jest nauczycielka a tata handlowcem mam starsza o 15 lat siostre.
Moim Hobby jest internet i komputery a w wolnym czasie lubie spotykac sie z kolegami i grac w gry komputerowe. Prosze cie odpisz, bardzo chcialbym jeszcze z toba porozmawiac!

Blagam niech ktos mi go przetlumaczy Uśmiech
  • Kordix
  • Początkujący
  • *
« Odpowiedz #14 : Luty 05, 2008, 17:44:51 »

Ups tam mialo byc o zielonych oczach XD
Strony: [1] 2 3 ... 6 Next
Forum Języka Niemieckiego | Nauka | Zadania domowe | List do kolegi z niemiec
Skocz do: