Autor Wątek: [album] ja, moja rodzina i moje hobby  (Przeczytany 949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HowsAnnie

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
[album] ja, moja rodzina i moje hobby
« dnia: Maj 13, 2009, 17:22:38 pm »
Więc tak. Mam za zadanie zrobić album na j. niemiecki. Zrobiłam prowizoryczne podpisy, ale z racji tego, że mój niemiecki jest na naprawdę słabym poziomie(uczę się x lat cały czas od początku) proszę was o sprawdzenie. kolorem zaznaczyłam te które najpewniej mogą być źle. ale proszę sprawdźcie ogólnie cały.

Szczególnie chodzi mi o rodzajniki - a raczej o to czy powinny być czy nie? i gdzie?

album na temat: "Ich, meine Familie und meine Hobby"
są to podpisy na kolejnych kartkach pod zdjęciami
przy hobby starałam się nie pisać cały czas Ich mag.. ich mag... er mag.

1. Das ist meine Familie. Unsere Hobby ist reisen(podróżowanie-dobrze?)

2. Das ist mein Haus. Es ist klein, aber ziemlich schön.

3. Meine Mutter heißt Jadwiga. Sie ist 56 Jahre alt. Sie ist ein Pensionär(jest na emeryturze). Sie mag tanzen, Rad fahren, Sonnenbäder nehmen(lubi się opalać) und im Garten arbeiten. - tutaj nie wiem co z tym opalaniem, dobrze tak czy może: Sonnenbad nehmen? czy dobrze napisałam o zawodzie?

4. Mein Vater heißt Andrzej. Er ist 53 Jahre alt. Er ist ein Schweißer(spawacz). Er mag fernsehen und Autos. - czy przy zawodzie trzeba rodzajnik?- tak samo z zawodem problem

5. Mein Bruder heißt Wojtek. Er ist 24 Jahre alt. Er ist ein Konstrukteur(konstruktor). Seine Hobbys sind Fußball und Basketball spielen und einkaufen(lubi chodzić na zakupy). Auch er mag schlafen.;) - tu czy eikaufen to dobre określenie? zawód dobrze?(budowa zdania, rodzajnik)

6. Mein Bruder heißt Marcin. Er ist 19 Jahre alt. Er ist ein Student.Er spielt Gitarre, Computer und Fußball gern. Er sieht Filme oft.

7. Meine Freundin heißt Magda. Sie ist 18 Jahre alt. Sie ist eine Studentin. Sie mag Bücher lesen, spazieren gehen und reisen.

8. Das bin ich. Ich bin 18 Jahre alt. Ich bin eine Studentin. - nie jestem pewna czy budowa zdań jest dobra?

9. Ich habe viele Hobbys. Ich schwimme gern.

10. Ich mag Tiere. - trzeba rodzajnik?

11. Ich sehe Filme oft.

12. Auch meine Hobby ist Musik hören.

13. Ich liebe sehr meine Familie. - ? kocham, czy to tak?

Na moją obronę musze powiedziec że cała wiedza którą wyniosłam z niemieckiego w gimnazjum to: Ich mag Pizza und Cola. Nasz nauczyciel stosował "nową metodę nauczania".
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 17:33:22 pm wysłana przez HowsAnnie »

Offline fradasmert

• Użytkownik
  • **
  • Pomógł(a): 0
Odp: [album] ja, moja rodzina i moje hobby
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2019, 10:58:41 am »
Jeśli chodzi o hobby to ja interesuje się od jakiegoś czasu numizmatyka, a przede wszystkim takimi http://www.skarbnicanarodowa.net.pl/srebrne-medale/ srebrnymi monetami. Na prawdę uwielbiam je kolekcjonować i mam nadzieję, że kiedyś zbiorę wszystkie, które mnie interesują