Autor Wątek: Nauka niemieckiego-pisanie  (Przeczytany 2159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline justynapj

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Nauka niemieckiego-pisanie
« dnia: Maj 14, 2009, 00:55:35 am »
Witam wszystkich serdecznie,

Jestem nowa na tym forum i przepraszam jesli umiescilam watek w zlym miejscu. Juz pisze w czym rzecz. Uwielbiam jezyki obce i postanowilam (juz z rok temu), ze kolejnym bedzie niemiecki. Pragne opanowac go na poziomie zaawansowanym choc zdaje sobie sprawe, iz daleka ku temu droga ale jestem bardzo zdeterminowana i zmotywowana. Niestety, kurs jezykowy nie zda u mnie egzaminu, glownie z tego powodu, iz mam malutkie dziecko, mieszkam w wiosce oddalonej od centrum a obecnie nie dysponuje wlasnym samochodem, poza tym dwa dni w tygodniu po godzinie niewiele dadza (takim tempem moze za 10 lat). Wyjscie jest zawsze, oczywiscie-uczyc sie samemu. I tak wlasnie robie juz od roku. Szperam po internecie w poszukiwaniu nowych stron, kupuje ksiazki z gramatyka jak rowniez podrecznik do nauki, ucze sie calych zdan, ktore mi wysylaja na maila, rowniez wymowy, szukam podcastow, itd... Ale pojawil sie problem. Chcialam ostatnio napisac cos, chociaz krotkiego (ok.100 slow)i uswiadomilam sobie jak malo wiem. Brakuje mi wypowiedzi, tej umiejetnosci w ogole nie cwicze poniewaz nie mam komu tego dac do sprawdzenia. Widze, ze ludzie czasem tlumacza cos i oddaja do sprawdzenia ale nie calkiem o to mi chodzi, ja zwyczajnie chce czasem napiac cos, cokolwiek, kilka spojnych zdan. Nie znalazlam podobnych watkow, a moze zle szukalam? Czy w ogole moge prosic o cos takiego ludzi? Prosze, poradzcie lub opowiedzcie jak Wy sobie radzicie z takim problemem.

Pozdrawiam wszystkich,
Justyna

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
Odp: Nauka niemieckiego-pisanie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 09:00:26 am »
spróbuj nawiązać kontakt z jakąś osobą z niemiec (myspace, facebook, czy poprzez jakieś fora internetowe),
pisanie listów, utrzymywanie korespondencji z taką osobą zmusza cię do szukania, szperania i dodatkowo sprawia radochę,
możesz zawsze tutaj coś wkleić i z nami poplotować po niemiecku :)
...