Autor Wątek: Jak samemu się nauczyć?  (Przeczytany 9393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Afra

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Jak samemu się nauczyć?
« dnia: Styczeń 18, 2010, 23:34:50 pm »
Witam, chciałam się zapytać czy macie jakieś pomysły jak sama mogłabym się nauczyć niemieckiego?
Nie umiem jeszcze słowa powiedzieć w tym języku, ale chcę to zmienić. Nie wiem tylko jak się za to zabrać, jak się nauczyć wymowy poprawnej itd. W domu mam jakieś rozmówki, tylko problem w tym, że nie umiem poprawnie wymawiać tego wszystkiego. Nie mam niestety z kim się uczyć, a jakieś szkoły raczej odpadają, z powodów finansowych. Za wszelkie rady będę bardzo wdzięczna :)

Olexa

• Gość
Odp: Jak samemu się nauczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:17:13 pm »
Proponuję tą stronkę http://www.dw-world.de/dw/0,,2736,00.html
Można nauczyc się podstaw, jest wymowa, gramatyka, słownictwo. Jak na początkującego proponuję "Deutsch-warum nicht?" :):)  Mam nadzieję, że się spodoba.

Offline Afra

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:29:25 pm »
Dziękuję za odpowiedź, na pewno się przyda. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły to proszę pisać, wszystkie wskazówki się przydadzą :)

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2010, 22:57:04 pm »
TV - oglądaj filmy, wypożyczaj jakieś od znajomych/wypożyczalni - musi wpaść ci w ucho wymowa,
zapytaj się nauczycieli niemieckiego, czy udzielają może korepetycji (ale w ramach jakiś dodatkowych godzin/ projektów), lub czy znają jakąś szkołę, gdzie możesz się zapisać na darmowe kursy - niektóre szkoły (licea) oferują darmowe kursy przygotowawcze,
...

Offline Afra

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:12:03 pm »
Na szkołę nie mam co liczyć, skończyłam liceum już. Ogólnie to słucham trochę muzyki niemieckiej (w szczególności Rammstein :) )
Przekopałam mieszkanie i znalazłam jakieś rozmówki niemieckie z płytą CD, i póki co na tym będę ćwiczyć. Można się tam też nagrać więc jakoś słyszę jak co wymawiam. Mam nadzieję, że to jakoś mi pomoże. :)

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:44:48 pm »
z zespołami i niektórymi piosenkami musisz uważać, w niektórych ukrytych jest sporo przekleństw ;)
...

Offline Afra

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2010, 00:46:27 am »
Tak, wiem o tym ;)

taschi

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2010, 00:48:52 am »
Na początek zainwestuj dobry samouczek z płytą, tak żeby od początku opanować nie tylko czytanie i pisanie ale także wymowę i słuchanie :)

Offline torba

• Początkujący
  • *
    • http://mopek.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2016, 16:04:37 pm »
moim zdaniem lepiej na początek spróbować z jakimś kolegą, koleżanką którzy uczyli się niemieckiego. Dopiero później zabrać się za samouczki. Moja znajoma która pracuje w http://s2artstudio.com powiedziała mi np. że często spotyka klientów właśnie z niemiec i też musi sobie jakoś radzić. Sugerowała mi że fajnie jest sobie szkolić się z kimś znajomym, który powie ci co tak na prawdę potrzebujesz umieć, jakie słowa są często używane a które zupełnie nie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2016, 16:45:04 pm wysłana przez torba »

Offline ratado

• Początkujący
  • *
    • księgowy Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2016, 13:18:06 pm »
Ja polecam samodzielnie tłumaczyć jakieś długie teksty. nawet jak nie wiesz co dane zdanie znaczy, to szukaj słówek w słowniku, a nawet i w translatorze i tłumacz w taki sposób, wtedy duużo słów ci wpadnie do głowy.
Korepetytorka języka niemieckiego w Krakowie. Korepetycji udzielam w miastach: Tarnów i Kraków. Księgowa potrzebna od zaraz. Jeśli jakaś ma wolną chwilkę - Napisz do mnie.

Offline wikitiki

• Początkujący
  • *
  • To życie jest darem.
    • http://manufaktura-zdrowia.pl/hallu-motion-opinie-forum-cena-allegro-ceneo-apteka-gdzie-kupic/
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2016, 22:23:50 pm »
bardzo polecam naukę słuchowa, w sensie są specjalne płytki z nagraniami i masz po prostu po nich powtarzć, szybko wchodzi do głowy ;p

Offline kierame

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 07, 2016, 15:31:12 pm »
Mam nadzieję, że tak jak ja zakochasz się w tym języku :D
Ja zaczęłam od piosenek jak większość, a teraz studiuję i pracuję z niemieckim (w Krk w Tivronie w obsłudze klienta).
:)

Offline goran

• Początkujący
  • *
  • Polak, Niemiec... dwa bratanki ;)
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2016, 14:43:55 pm »
Jeżeli mieszkasz w Polsce, to nauka w szkole lub jakiś kurs moim zdaniem są potrzebne.
Jeżeli tak jak mnie wyślą Ciebie do Niemiec (a byłem bez znajomości języka) to wystarczy słuchać ludzi oraz dobry słownik i czasem translator od Google https://translate.google.pl/.
Polecam także darmowe kursy niemieckiego w większych miastach.
Polak, Niemiec... dwa bratanki ;)
Mieszkasz w Niemczech? Nie bądź Janusz! Ucz się niemieckiego chociażby ze słownika...

Offline annadekiel

• Początkujący
  • *
    • Tłumacz holenderski
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2016, 09:43:22 am »
To jest prawda - piosenki są OK, ale na początek warto zadbać o solidne podstawy i np. sięgnąć po SuperMemo - to jest świetny, polski program do nauki. Jeżeli poświęcisz 30 minut dziennie, to w ciągu 6 miesięcy jesteś w stanie dokonać cudów.

A jak szukam tłumacza przysięgłego, to zawsze wchodzę na Sworny.com - szybko można wycenić i zamówić tłumaczenie przysięgłe online.

Offline Bożenna

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2016, 10:10:24 am »
To jest prawda - piosenki są OK, ale na początek warto zadbać o solidne podstawy i np. sięgnąć po SuperMemo - to jest świetny, polski program do nauki. Jeżeli poświęcisz 30 minut dziennie, to w ciągu 6 miesięcy jesteś w stanie dokonać cudów.

Ja się uczę z programu do nauki słówek niemieckich Supermemo Extremes Deutsch i jestem mega zadowolona  ;)