Autor Wątek: Pomoc w tłumaczeniu odwołania.  (Przeczytany 195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkadius171@o2.pl

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Pomoc w tłumaczeniu odwołania.
« dnia: Lipiec 23, 2016, 17:07:16 pm »
Jestem na forum nowy , totalnie nie znam niemieckiego i  w sumie nawet nie mam do kogo się zgłosić .
Podczas przeszukiwania internetu trafiłem na wasze forum.
 Mam prośbę  w przetłumaczeniu odwołania od mandatu który przyszedł pisemnie do Taty.

W nawiązaniu do sprawy  Aktenzeichen wyjaśniam, że nie  jestem sprawcą tej kolizji lecz poszkodowanym. To nie Ja najechałem na inny samochód lecz kierowca samochodu PKV. W trakcie wyprzedzania, jadać już lewym pasem ruchu i gdy byłem na wysokości wyprzedzanego samochodu LKV ,kierowca PKV obywatel Niemiec uderzył w tył mojej naczepy. Zachowanie policjantki było oburzające, zajmowała się tylko niemieckim kierowcą. Na zwróconą uwagę krzyczała do mnie niezrozumiałe słowa. Prosiłem o tłumacza gdyż zachowanie się tej policjantki, krzyki sprawiały wrażenie że zastraszaniem chce wymóc przyznanie się do winy. Spytałem czy to, że jestem Polakiem jest dla Niej problemem. Czułem wyraźnie, że  niemiecki kierowca jest  pod działaniem alkoholu.  Prosiłem o zbadanie trzeźwości , policjantka odmówiła. Chciałem narysować szkic jak faktycznie było. Policjantka odpowiedziała, że nie ma takiej potrzeby i nakazała żebym poszedł do drugiego policjanta , a widziałem, że taki szkic rysował niemiecki kierowca i szkic ten to był fałsz. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego odwołania oraz o umorzenie mandatu.

Bardzo proszę o przetłumaczenie . Z góry dziękuje . Pozdrawiam