Autor Wątek: Podział majątku po rozwodzie  (Przeczytany 63 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline alicie

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Podział majątku po rozwodzie
« dnia: Październik 14, 2018, 18:22:20 pm »
po 15-stu latach małżeństwa zdecydowałam się na rozwód. Mam dwoje dzieci, które mnie popierają. Chciałabym się dowiedzieć jakie prawo ma on do nieukończonego domu, który postawiłam na działce podarowanej przez mamę (w akcie notarialnym zapisane jest z majątku odrębnego). Czy mogę sprzedać tę budowę bez jego zgody jeżeli on nigdzie nie figuruje jako właściciel?

Offline pit44

• Początkujący
  • *
Odp: Podział majątku po rozwodzie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2018, 09:59:48 am »
Nie zawsze się tak da. Skoro mama podarowała Ci działke przed ślubem to działka na pewno nalezy do Ciebie oraz mąż nie ma do niej prawa. Jesli jednak udowodni on przed sądem, że z jego pieniędzy równiez był ten dom budowany ( jeśli będzie posiadał na przykład faktury), to byc może będziesz musiała mu oddać tę jego część. Bez znaczenia czy jest to rozwód bez orzeczenia winy czy może rozwód z orzeczeniem o winie.

Najlepiej będzie o tym porozmawiać z prawnikiem. Powie Ci on jak dokładnie wyglada rozliczenie majątkowe pary małzonków przy rozwodzie
https://www.ale24.pl/2018/03/21/ile-kosztuja-sprawy-sadowe-o-podzial-majatku/
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 07:16:57 am wysłana przez pit44 »

Offline Typinka

• Początkujący
  • *
Odp: Podział majątku po rozwodzie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2018, 09:16:31 am »
Myśle, ze to jest sprawa dla dobrego adwokata. Nie ma co ukrywac,  ze z rozwodem i podzialem majatku bywa czasem bardzo ciezko. Zwróc sie do mecenasa Budrewicza - on zajmuje sie sprawami podzialu majatku a takze wsparciem przy rozwodzie. To bardzo konkretny adwokat, radzi sobie doskonale w każdej sprawie.