Autor Wątek: proszę o poradę....  (Przeczytany 6864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline timula

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
proszę o poradę....
« dnia: Wrzesień 03, 2007, 17:45:02 pm »
Tak więc uczyłam się 6 lat niemieckiego i chodziłam przez 3 lata na dodatkowe lekcje. Teraz zaczynam liceum i cała klasa musi uczyć się niemieckiego od podstaw (Alles klar). Dlatego też myślałam, że w szkole będe "uczyć" się (;/) tych podstaw, a sama kupię są tą samą książkę tylko, że rozszerzoną wersję i sama będę się z niej uczyć... zadania i problemy będę oddawać nauczycielce od dodatkowych prytwatnych lekcji...
A z nią jadę Themen neu 2.

Troszkę pomieszane, ale mam pytanie, czy to dobry pomysł, czy lepiej z nauczycielką od prywatnego przerabiać rozszerzenie Alles klar?
proszę o odpowiedzi ...
aha... najważniejsze. Zależy mio na tym żeby zdać maturę ROZSZERZONĄ...

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 6
Odp: proszę o poradę....
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2007, 18:38:56 pm »
Ile masz godzin tego niemieckiego w szkole?
Nie wiem jaka jest u Was sytuacja, ale Twoja szkolna nauczycielka powinna prowadzić kółko - dla zaawansowanych, albo może dopisz się do jakiegoś kółka maturalnego?

Czy przerabiać Alles Klar z nauczycielką prywatnie skoro jedziesz na tym w szkole? Moim zdaniem to zły pomysł, bo w końcu dojdziecie do tego poziomu na lekcjach - a wtedy będziesz się bardzo nudzić, a tak może to będzie jakieś urozmaicenie.

Offline timula

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2007, 20:17:29 pm »
"w końcu dojdziecie do tego poziomu na lekcjach"
takk..?
Jeśli zaczynamy książkę postawową, której materiał przygotowuje do matury podstawowej, to potem dojdziemy do tej rozszerzonej częsci książki????...

Offline nker

• Administrator
  • Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 6
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2007, 12:32:59 pm »
Hmm, z tego co wiem, to jest alles klar 1a,1b,2a,2b,3a,3b - nie ma podziału na rozszerzenie i podstawę. Zatem jeśli jesteś w pierwszej klasie i zaczynacie 1a, to powinniście skończyć na 3b.

Offline dolmetscherin

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2007, 14:28:22 pm »
W tym roku szkolnym ukazał się "Alles klar" z rozszerzeniem. Nie wiem jak wygląda i czy rzeczywiście jeswt na poziomie rozszerzonym, ale warto przejrzeć...
A osobiscie radziłabym ci nie korzystać ze standardowego podręcznika tylko umówić się z naauczycielką na rozwiązywanie przykładowych arkuszy maturalnych. Ja uczęszczałam na takie lekcje przez 2 lata w gimnazjum i teraz nia muszę martwić się, że np. nie wyrobie sie z czasem, bo wiem, jak egzamin wyglada :)
A te wszystkie kolorowe obrazki, dodatki,itp. bardziej rozpraszają niż pomagaja :)
"Wenn man nicht genau weiss, wohin man will, landet man leicht da, wo man gar nicht hin wollte"
R.F.Mager

Offline ni_kolas

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2008, 17:29:06 pm »
Ja też przerabiam alles klar na niemieckim i myślę o rozszerzonej maturze, ale chyba nie poradzę sobie, bo nie jestem systematyczny w nauce. Uwielbiam się uczyć języków, ale jednak na maturze zdaję rozszerzony angielski, a niemiecki na podstawie. A alles klar to bardzo ciekawy podręcznik. są fajnie zrobione ćwiczenia i książce też nie można niczego zarzucić:)

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2008, 16:13:09 pm »
a w ktorej klasie jestes?

caro39

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2008, 16:16:17 pm »
Ja wam powiem tak, ze jakbym mogla cofnac czas to bym sie uczyla zamiast niemieckiego angielskiego a niemiecki jako drugi jezyk, gdyz angielski jest jezykiem uzywanym wszedzie a niemiecki ?? Poza tym lepiej jest rowniez patrzone na to w jakim stopniu unasz angielski niz niemiecki ... i na miejsu nikolas rowniez bym zdawala angielski, ale czasu nie cofne, dlatego sama sie dalej jezyka anglieskiego ucze, moze kiedys osiagne poziom ten co teraz w niemieckim :D

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2008, 16:21:50 pm »
ja chcialam kiedys zdawac angielski i w ogole bylo wszytko ok, idzie rozszerzenie, bla, bla, bla, juz prawie FCE mialam w rece... ale zaniedbalam ten jezyk, bo uznalam, ze jakos go umiem i spodobal mi sie niemiecki... i glupio wyszlo, ale moj poziom z angielskiego sie strasznie obnizyl... :( zaluje, ze zrezygnowalam z kursow, a jak bede chciala zdawac mature z angielskiego, to tylko podstawe, wiecej nie dam rady :/ chociaz na niemieckim mi bardzeij zalezy, to wlasnie tez widze, ze wieksze znaczenie ma angielski

caro39

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2008, 16:23:58 pm »
agnus, to zdawaj niemiecki a angielskiego sie ucz sie neben bei :D

to tylko moje zdanie, ale mysle ze sie z tym nie myle, nie chce zebyscie mnieli przeze mnie pranie mozgu zrobione :D , moge sie mylic :D

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2008, 16:30:45 pm »
nie no, to tak sie mowi, ale jak ja spojrze, ile zmarnowalam... kurcze, szkoda mi tego wszystkiego... dlatego teraz z niemcem nie przestaje, ale matury z angielskiego chyba nie napisze, moze hiszpanski, ale i tak to nie jest pewne...

caro39

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2008, 16:44:18 pm »
Agnus chyba jeszcze nic nie straconego co? kiedy masz mature za rok czy za dwa lata?

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2008, 16:47:18 pm »
za rok, ale wlasnie przez rok nie dam rady tego wszystkiego nadrobic, bo zdaje duzo rozszerzen i chba na tym sie bardziej skupie, a odpuszcze jezyki... papierek zawsze mozesz potem zrobic, nie?

caro39

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2008, 16:50:18 pm »
Agnus nie mow nigdy nie,

Zapisz sie na kursy jezykowe, fakultet oraz moze do tego korepetycje jakies ?? Poza tym porozmawial z nauczycielem o kolku jezyka niemieckiego ...

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2008, 16:52:09 pm »
no, z niemcem nie ma problemu, mam mase nauczycieli, ktorzy mi pomoga, chodze juz prywatnie na przygotowanie do matury, ale z angielskiego nie dam rady... wiem, ze szybko sie poddaje, ale nawet nie wiem, czy mi starczy przedmiotow, zeby drugi jezyk zdawac