Autor Wątek: Nauka od Podstaw  (Przeczytany 14940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anarion

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
Nauka od Podstaw
« dnia: Styczeń 20, 2008, 22:27:31 pm »
Witam

Teoretycznie od 2,5 roku się uczę niemieckiego, jednak do niedawna kompletnie olewałem ten przedmiot traktując go jako zło konieczne ;) Po wyjeździe do Austrii na parę dni stwierdziłem jednak (za namową większej liczby osób, przyznaję :)), że może mi się to na coś przydać i w związku z tym zacząłem się uczyć. I tutaj proszę o pomoc - z czego? Jakieś podręczniki? Strony internetowe? Generalnie to zależy mi na dużej ilości słówek, gramatykę mogę chyba wygooglować, i think so. No i wkurza mnie niezmiernie, jak muszę wszystkich słówek szukać w słowniku, więc słówka od razu z tłumaczeniami byłyby wielkim ułatwieniem. W przypadku jakiś wątpliwości co do kwestii gramatycznych nie będzie problemu (dziewczyna studiuje germanistykę w Wiedniu), więc generalnie chciałbym się skupić na nauce słownictwa.

Będę wdzięczny za wszelką okazaną pomoc.

Offline dudu21

• Moderator Globalny
  • Ekspert
  • Pomógł(a): 255
Odp: Nauka od Podstaw
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2008, 00:43:59 am »
same słówka to za mało, zmusimy cię do pisania całych zdań :D

Na dann los!
wie heisst du? wie alt bist du?

ich bin die Magda, bin 25 Jahre alt, studiere mein zweites Fach. ich unterrichte kleine Kinder Mathe.
hast du alles verstanden?
Gruss
...

caro39

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2008, 10:29:59 am »
hmm...moze jakies dodatkowe zajecia z jezyka niemieckiego w stopniu podstawowym by ci sie przydaly?Pomysl nad tym...Zapytaj nauczyciela, co on ci moze doradzic,polecic...moze jakies dodatkowe zadania od niego dostaniesz?

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:49:50 pm »
Anarion, jestem w podobnej sytuacji, a raczej byłam. 4 lata w technikum miałam niemiecki, ale maturę zdawałam z angola, więc nauczycielka nie chciała nam uprzykrzać życia i dowalać niemieckim, tak więc ze szkoły wiedziałam tylko tyle, że są jakieś der, die, dasy, nie wiadomo kiedy co, a jeszcze odmienić to przez przypadki? Jakieś czasy itp. Poza tym nie znosiłam tego języka, co się oczywiście zmieniło  :) W sumie, to gdy ponad rok temu zapisałam się na kurs językowy w niemczech (8 godzin tygodniowo) wszystko powoli zaczęło się układać w mojej głowie. Teraz w głowie mi się nie mieści, jak można niemieckiego po polsku uczyć. Jeśli taki kurs nie wchodzi w gre, to dla poszerzenia słownictwa polecam książki (łatwe, takie dla uczących się języka), bądź np. słuchanie i tłumaczenie sobie samemu niemieckich piosenek.
Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.

Korrigieren Sie mich bitte :-)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:56:36 pm »
Iwonka,

jezyk niemiecki co prawda ma wiele wiele regulek, ale jak sie je od pocztaku opanuje to potem tylko i wylacznie z görki sie jedzie. No tak...nie wiele osob jest stac na to,by isc na kursy jezykowe prowadzace po niemiecku.Dlatego wiele z tych osob uczy sie niemiecko w szkole,gdzie nauka prowadzaona jest w jezyku polskim...to jest proste do wytlumaczenia. Nauczyciel oszczedzua sobie czasu...zamista przedstawic regulki,czy mowic o czymkolwiek po niemiecku mowi po polsku z obawy o to,ze uczniowe go nie zrozumia i ze przez to straci swoj cenny czas na ponowne powtörzenie.

P.S Jak Twoje zdrowie??

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:21:08 am »
Ogólnie moje zdrówko już lepiej, tylko gardło nadal szwankuje, ale i to kiedyś przejdzie  ;)

No masz racje, z tymi kursami. Ceny czasami są wysokie, no a w szkole jak to w szkole. Jedni chcą się uczyć, inni mają to gdzieś, nauczyciel przez 2 lekcje w tygodniu za dużo nie zdziała.

Ja całe szczęście chodzę tutaj na bezpłatny kurs niemieckiego, drugi mi się niebawem zacznie i też nie będę musiała płacić. Ufff  8)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:25:43 am »
hehe tez bym chciala bezpatnie miec kurs... ale nasz kochany AA stwierzdil, ze mi te kursy sa nie potrzebne...a szkoda... zawsze moglabym sie czegos nauczyc i miec wiekszy kontakt z jezykiem niz teraz mam. No ale coz... vaterstadt nie daje juz wszystkim ... zreszta nie wiem czy mialabym na te kursy czas. 

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:51:27 am »
Wiesz co, może gdyby mój AA miał za nie płacić, to też by się buntował. Ale chodzę na kurs do państwowej szkoły i nie AA za to płaci, tylko miasto itp. No a od lutego zaczynam integrationskurs, też za darmo, a że przysługuje on wszystkim obcokrajowcom, to biorę :P

caro39

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2008, 10:53:16 am »
No a AA bierze pieniadze od panstwa... i na to samo wchodzi praktycznie.

No ja daja to bierz.Skorzystaj z szansy,bo potem moze jej nie byc.

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2008, 11:09:05 am »
No niby na to samo, ale jest pewna różnica. Jaka, nie pytaj, ale coś tam nauczycielka mi tłumaczyła. No co do kursu integracyjnego, to chce skorzystać z tej szansy. Na początku ma być test i podzielą ludzi na stufy. No i tu mam problem. Nie wiem czy mam go napisać dobrze, bo gramatyka i takie sprawy jak mam pomyśleć chwile nie wychodzą najgorszej, tylko z gadaniem mam problem. Więc może lepiej trafić do mniej zaawansowanej grupy i ćwiczyć mówienie tego co powiedzmy, że umiem napisać, czy lepiej iść dalej i nie stać w miejscu? Może mi doradzicie? Test już 6 lutego :-)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2008, 11:20:37 am »
ja bym ci radzila isc na ten wyzszy poziom ... Ja chodzilam w frankfurcie na takie kursy. Na samym poczatku pisalam test.test byl dosc latwy(tzn zalezy dla kogo).Bylo duzo gramatyki i troche byl podchwytliwy ale dostalam sie do grupy zaawansowanej.Tam bylo juz tylko mowienie. Wiele osob mialo z mowieniem problemy na samym poczatku ale potem po przyzwyczajeniu sie bylo juz spoko. gramatytki i tak sie bedziesz na takich kursach uczyc, czy to na poziomie podstawowym,srednim czy zaawansowanym.

jezeli dostaniesz sie na kurs podstawowy .... to chyba bedzie to troche nudne dla ciebie,gdyz na ten kurs trafiaja osoby co kompletnie nie znaja gramatyki i z mowieniem jest tez ciezko. zanudzisz sie tam.gramatyka zaczyna sie od ich bin,du bist er ist ... ich habe du hast er hat ... Zanim dojdziesz do czasow czy przydawek to ten kurs sie skonczy i bedziesz musiala isc o stopien dalej gdzie tego sie tam byc moze nauczysz.

jezeli jest kurs dla sredniozaawansowanych to ten kurs ja bym ci poradzila.gramatyka jest na wszystkich poziomach,tak czy tak, i mowic tez bedziesz tylko po niemiecku.

Ale o wszystkim gdzie pojdziesz decyduje test pisemny.Wiec mysle zebys go dobrze napisala.

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2008, 12:47:58 pm »
No właśnie dumam nad tym i dumam. Właściwie, to tak myślę, że zanudziłabym się na tym łatwiejszym etapie. Nie żebym była serio dobra w niemieckim, ale te wszystkie podstawy chyba znam. Poza tym, ten kurs integracyjny to 600 godzin, podzielone na etapy po 100 godzin każdy. Jak np. trafię na średniozaawansowny, to np te 200 z kursu podstawowego, będę mogła wykorzystać na powtórzenie części zaawansowanej. No zobaczymy. Ciekawe co wymyśliła moja znajoma? Choć szczerze, to nie powinnyśmy trafić do tej samej grupy, bo choć byłoby fajnie, to ona mniej kuma i ma większe problemy z gramatyką.

caro39

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2008, 12:59:28 pm »
To wszystko zalezy od motywacji. Jezeli masz podstawy gramatyki to idz o stepien dalej.Gramatyki sama sie w domu mozesz uczyc !! bo az taka ciezka to nie jest ( no pewne wyjatki sa). Ale gdybys nawet nie radzila sobie na wyzszym poziomie to w domu mozesz to nadgonic, a jak pojdziesz na latwiejszy poziom, to nawet nie bedzie ci sie chcialo potem zagladac do ksiazek,gdyz powiesz A to znam i umiem ... i to jest latwe.

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2008, 13:13:46 pm »
No masz rację. Zależy mi bardzo na nauce niemieckiego, dlatego jak głupia cieszę się, jak nam babka milion zadań na weekend dowali :P W tym tygodniu odpuściła sobie, pewnie przez karnawał :P
Poza tym, staram się sama czegoś nauczyć. Przykładem jest to, że właśnie znalazłam to forum :P No ale jeszcze wypożyczam książki z biblioteki. Ostatnio wypożyczyłam Präpositionen - mój koszmar. Skserowałam tysiąc ćwiczeń i będę próbować w końcu się tego nauczyć, bo z niektórymi mam ciągle problemy.

caro39

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2008, 13:22:49 pm »
no präpositionen sama nie lubie ale coz ... 3ba sie naumiec :D i tyle  ;D

Ah..mam dobry tipp dla ciebie, jak np chcesz pocwiczyc mowienie, to mow sama do siebie na glos albo czytaj w jezyku niemieckim na glos. Pomaga bardzo duzo