Autor Wątek: Nauka od Podstaw  (Przeczytany 15495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aagniecha

• Zaawansowany użytkownik
  • Pomógł(a): 108
Odp: Nauka od Podstaw
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 05, 2008, 20:53:50 pm »
Witam,
jeśli rozchodzi się o niemiecki ucze się od prawie 11 lat. w szkole jak każdy olewałam temat;) do czasu...
mieszkałam w Wiedniu przez 7 miesięcy z chłopakiem (rodowity Austriak) i w sumie na początku nic nie rozumiałam co kto mówi :) ale dużo dał mi ten pobyt. większą wiarę w swoje możliwości :) teraz chcę iść na germanistykę we wrocku i jak na razie jedynym moim problemem jest brak dobrych książek :( na średniozaawansowany i zaawansowany poziom najlepsze się książki wydawnictwa DUDEN. niestety bardzo drogie (ok 100zł za jedną książke a pełny zestaw obejmuje 12 pozycji). w internecie niewiele można znaleźć na tematy gramatyczne z tego względu,że większość informacji jest błędnie opisanych...
jak większość polecam oglądanie niemieckiej telewizji,czytanie niemieckich wiadomość na stronach np.www.bild.de , słuchanie niemieckiej muzyki oraz nawet czytania książek by nauczyć się mimowolnie pisowni i składni. Kursy językowe raczej nie pomogą (chyba że początkującym), poza tym inaczej uczą w szkołach a inaczej się mówi :) sama się o tym przekonałam :)
Pozdrawiam

Offline aniaaa14

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 0
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:36:34 pm »
mam pytanie czy lepiej uczeszczac na nauke niemieckiego do szkoly jezykowej czy  prywatn e korepetycje?

Offline marzenka663

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:49:43 pm »
Wiesz, są wady i zalety jednego i drugiego... Ja uczyłam się kilka miesięcy w szkole językowej a potem przez kilka lat prywatnie. Zaletą szkoły językowej jest to że masz w grupie więcej ludzi z którymi możesz po niemiecku pogadać i ćwiczyć swój język. No i jest taniej. Ale z kolei szkoła taka właściwie nie daje Ci możliwości wybiegnięcia na przyszłość. Ucząc się prywatnie masz zapewnioną indywidualny tok, uczysz się czego chcesz i kiedy chcesz. Dobrze rozumiesz temat idziesz dalej a jak nie to poświęcasz na niego tyle czasu ile Ci go potrzeba. W szkole różnie bywa, czasami po prostu stoisz w miejscu bo grupa itd.... Jeżeli masz możliwość, głównie finansową, to proponuję Ci przez około rok czasu chodzić prywatnie. Tam zrealizować sobie tematy gramatyczne bo to one najwięcej czasu zabierają i w między czasie uczyć się słówek. A potem jak już będziesz się czuła pewnie, zapisz się do szkoły językowej- nie będziesz wtedy musiała iść do pierwszej grupy ale już wyżej i będziesz miała możliwość zrobienia papieru. Są w miastach instytuty Goethego gdzie możesz "z trepa" zapisać się na zrobienie Zertyfikatu Deutsch,ale wierz mi że warto wcześniej jeszcze się "rozejrzeć" w szkole czego wymagają...
Pozdrawiam!!

Offline aniaaa14

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 27, 2008, 17:59:37 pm »
 dzieki  za odpowiedz:)
  masz racje pojde  na prywatne korepetycje.
  tez myslalam  tak o korepetycjach ze bede sie uczyc czego bede chciala i w swoim tempie:)
  moj niemiecki jest na poziomie takim podstawowym  wiec  w szkole jezykowej bym byla w poczatkowej grupie ; / (planuje w nastepne wakacje kolonie/oboz jezykowy;d)
 Pozdrawiam

Offline alex_sheep

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 02, 2008, 13:31:12 pm »
Warto iść na kurs języka niemieckiego, jednak nade wszystko polecam samodzielną pracę z samouczkami.
Też tak zaczynałam, a teraz z niemieckim nie mam żadnego problemu. ;-))
Jeśli masz jakieś pytania, odezwij się na pm - chętnie pomogę. xD

Offline alex_sheep

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 02, 2008, 13:33:12 pm »
Notabene, na kurs lepiej iść, gdy dysponujesz już jakąś wiedzą. Odradzam też pracę w kilkuosobowych grupach, gdzie każdy reprezentuje inny poziom. ;-) Korepetycje w domu to bardzo dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy uzupełniasz je samodzielnymi ćwiczeniami.
Powodzenia. *;

Offline kamika

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 20, 2008, 17:06:38 pm »
ech.., a ja mam pierwszy kryzys w nauce, która jest naprawdę od podstaw - co podkreślam z tej racji, że część osób mówi "od podstaw" a potem się okazuje, że gdzieś tam w szkole już miało ten niemiecki.. to pomieszanie angielskiego z francuskim - to moje pierwsze wrażenie i nijak nie mogę zapamiętać dobrze wymowy. na razie dałam sobie spokój z gramatyką, słucham kaset dla początkujących i staram się cokolwiek "załapać" , ale jak na razie idzie jak po grudzie. Przyznaję, owszem, nie słucham codziennie,to może mój błąd..., jak Wy sobie z tym językiem radzicie  ??? pozdrawiam wszystkich odważnych ;)

Agnus

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 22, 2008, 00:00:59 am »
Nie zrażaj się tak na samym początku ;) na pewno jakoś to będzie, musisz tylko trochę poćwiczyć i dać sobie czas ;)

Offline Enigma

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 10
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 22, 2008, 15:35:28 pm »
Dzień dobry,
to mój pierwszy post na tym forum, dlatego na początek chciałam się przywitać :-)

Czytając Wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że nauka języka to bardzo indywidualna sprawa. Jeden się uczy szybciej, drugi wolniej, inny woli słuchać, trzeci musi gadać.

Osobiście jednak jestem gorącą zwolenniczką nauki języka (jakiegokolwiek, nie tylko niemieckiego) słuchając tego języka. Człowiek bezwiednie nabywa wówczas odrobiny obycia językowego, które procentuje w dalszej, intensywniejszej nauce. Właśnie słuchanie języka, osłuchanie się z nim jest tylko częścią sukcesu. Nic nie zastąpi niestety zadań z gramatyki, czy zwykłe żmudnej nauki słówek.

Dlatego uważam, że ogromną krzywdę robimy w Polce dzieciom, ucząc ich jeżyka obcego po polsku. Dziecko, które uczy się mówić, nie zna żadnego języka- tak samo w czasie nauki, np. niemieckiego. Człowiek go nie zna i poznaje go jak niemowlę. Lepiej w takim razie podejść do nauki na zasadzie „zdarzeń” i związanych z nimi konkretnymi wyrażeniami...

No dobra, zapędziłam się trochę ;-) Moja przygoda z niemieckim zaczęła się 10 lat temu. Wyjątkowo łatwo przychodziła mi nauka, toteż nigdy się niemieckim nie przejmowałam. Z ciekawości poszłam do liceum, które prowadzi klasy dwujęzyczne z wykładowym niemieckim. Brałam też pod uwagę, że później pójdę na germanistykę. To liceum było strzałem w dziesiątkę. Niemiecki po niemiecku, a do tego inne przedmioty również prowadzone w j. niemieckim (fizyka, matematyka, historia, itd.). w ciągu tych niemal 3 lat uznałam, że człowiek najszybciej uczy się przebywając na co dzień z językiem obcym. Bo zwykła lekcja w szkole, oderwana od rzeczywistości, gdzie zwykle zdenerwowany nauczyciel na siłę próbuje cokolwiek wyjaśnić, nie ma kompletnego sensu...

Man muss immer auf der Hut sein.

Offline kamika

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2008, 15:56:15 pm »
Nie zrażaj się tak na samym początku ;) na pewno jakoś to będzie, musisz tylko trochę poćwiczyć i dać sobie czas ;)
dzięki za słowa otuchy, na nowo się wzięłam do nauki ;) pozdrawiam

Offline kamika

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 29, 2008, 16:00:58 pm »
a co do wypowiedzi Enigmy, to zgadzam się z tym, ze najlepszy sposób na naukę to cały czas mieć kontakt z językiem - poczułam to na własnej skórze będąc we Francji przez rok - nadrobiłam wtedy jakieś 4-5 lat normalnej nauki na kursie. ale liceum już skończyłam, ba, nawet studia, więc pozostają mi inne kombinacje niż wyjazd, czy szkoła językowa, a znajomość języka niemieckiego potrzebna mi czy tego chcę czy nie chcę - i obym zechciała na całego ;)

Offline Enigma

• Początkujący
  • *
  • Pomógł(a): 10
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 29, 2008, 16:11:47 pm »
będzie dobrze. nie ma rzeczy, której człowiek nie mógłby się nauczyć, tym bardziej jeśli chodzi o język. Do tego każdy ma predyspozycje. W końcu każdy z nas mówi w jakims języku ;-) Jeden się uczy szybciej, drugi wolniej. Ważne, ze się w ogóle uczy.

Pozdrawiam.
Man muss immer auf der Hut sein.

Offline wilder

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 13, 2008, 18:11:18 pm »
co prawda gramatyka niemiecka jest dośc skomplikowana ale ten język jest mega przyjwmny i bardzo go lubię;p ucze się juz 10 lat