Autor Wątek: Niemcy  (Przeczytany 8041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
  • Pomógł(a): 0
Odp: Niemcy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:48:56 pm »
No tak, w kinie jestem nastawiona na słuchanie, ale bardzo często najważniejsze jest, jak dany aktor wypowie jakąś rzecz, jak zaakcentuje itp. Poza tym, nie wiem czy uczyłaś się angielskiego, bo ja trochę tak i wtedy nie trzeba już czytać wszystkiego. Ja mam wprawę w czytaniu podczas oglądania, więc nie robi mi to problemu.
A co do toku myślenia niektórych, to czasami potem myślę, że ja się na ten świat nie nadaje. Że chyba za dobra czasami jestem.
Bez znajomości języków obcych człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu.

Korrigieren Sie mich bitte :-)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2008, 15:54:37 pm »
Angielskiego sie uczylam i to tez pare lat, ale jednak zdecydowalam sie na jezyk niemiecki zeby sie jego uczyc intensywnie ... Rozumienie ze sluchu po angielsku sprawia mi problem,gdyz moje slownictwo jest bardzo male ...
Po drugie, jestem kinomanka jesli sie tak moge okreslic, nie znam wszystkich filmow, ale staram sie byc zawsze na bierzaco i zawsze isc do tego kina ( 1-2 w miesiacu),reszte sie laduje z netu (hihi)  :-X :-X i to tylko w jezyku niemickim, kupuje rowniez filmy DVD przy kazdej okazji jak jestem w media czy saturnie... nie wyjde bez filmu, zbieram. Moze to tez ma znaczenie ze jestem niemieckim obsluchana?

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2008, 16:01:14 pm »
Caro, no to witaj w klubie :P Też jestem maniak filmowy. Do kina może nie chodzę, ale w domku prawie codziennie jakiś filmik zobaczę. Źródło pominę, bo nie ważne :D Jak widać przyzwyczajenie rządzi naszymi upodobaniami: Ty wolisz dubbing, bo już jak napisałaś, jesteś z nim osłuchana i przyzwyczajona do niego a ja wolę głosy prawdziwych aktorów. Ja narazie dvd nie kolekcjonuje - brak funduszy :)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2008, 17:23:35 pm »
Moze jakbym znala na tyle angielski, to i bym wolala tez w orgniale ogladac film... angieslki zamierzam i tak podszkolic swoj plus do tego hiszpanski :D ale jakto z tym wyjdzie... no nie wiem

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2008, 18:56:58 pm »
Caro, wytłumacz mi proszę lub chociaż rozwiń nazwę tego kierunku co chciałaś studiować, bo ja nie mam pojęcia co to znaczy  :)

caro39

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:00:35 pm »
BWL - Die Betriebswirtschaftslehre

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:02:02 pm »
Ahh, to może i ja dostałabym się na takie studia? Mój dyplom technika ekonomisty przetłumaczono jako Betriebswirtin :P

caro39

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:04:08 pm »
to jest zwiazene z zarzadzaniem firma/przedsiebiorstwem

caro39

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:05:36 pm »
Zanim pojdziesz na studia musisz zdac DSH - Prüfung

tu masz troche po niemiecku o tym egzaminie:

http://www.sprachenzentrum.hu-berlin.de/deutsch/pruefhin.htm

testy sa gdzies na forum w jakims watku, bo podawlam ...

caro39

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2008, 19:06:45 pm »
ale ja bym ci chyba zaproponowala cos dalej robic i nie isc na studia ... doksztalcenie sie w twoim kierunku ... ja niestety nie mam zawodu, przerwalam w polsce studia i tu nie zaczynalam, bo ciagle pracowalam ... a teraz musze to nadrobic ...

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2008, 20:41:00 pm »
Ależ Die Betriebswirtschaftslehre, to jak najbardziej mój kierunek. No ale póki co, na studia i tak się nie wybieram, za duża bariera językowa. Ale może w przyszłości? Kto wie :-) Teraz mam ten dyplom, a że kończyłam nowe technikum i zdawałam nowy egzamin zawodowy, mój zawód jest uznawany w całej uni. I tak właściwie to chciałabym robić w którymś z tych zawodów, do których jestem uprawniona. Ale cóż, narazie ten język... Tak się właściwie zastanawiałam, może będziesz wiedzieć. Czy jest coś takiego jak Facksprachkurs? Że uczyłabym się niemieckiego w kierunku mojego zawodu. Słyszałaś o czymś takim?
Pozdrawiam

Offline pumaa

• Ekspert
  • Pomógł(a): 68
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:08:48 pm »
ja uwielbam dubbing a nie czytanie napiswo.Pozatym idac do kina oczekujesz ze bedziesz sluchac a nie czytac. ja sobie inaczej nie wyorbazam ...
zgadzam się ^^
oglądając film z napisami nie weim czy mam się skupić na napisach czy akcji filmu....
niemieckie kino rulezzz :P ^^

caro39

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2008, 08:12:42 am »
Fachsprachkurs w twoim zawodzie ... nie wiem,za bardzo sie nie orientuje, ale wiem ze jest cos takiego jak [ Deutsch – Sicher in Beruf und Alltag, oder für den Beruf czy to jest Fachsprache, hmm raczej w to nie wierze, ale nie moge nic Tobie wiecej powiedziec akurt na ten temat,bo nie przechodzilam tego.

A jednak jest cos organizowe ... znalazlam na google Deutsch für Beruf und Wirtschaft:

http://www.cdc.de/fileadmin/dam/de/bildungsangebot/deutschkurse/pdf/beruf_wirtschaft/beruf_wirtschaft_koeln_deutsch.pdf

to co prawda jest organizowane w Köln, ale zawsze mozesz isc do hm AA i tam zapytac, czy Bildunsgutschein na to mozesz dostac.

Offline Iwonka

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 01, 2008, 08:55:59 am »
O wielkie dzięki, za wyszukanie tego. Przynajmniej wiemy, że jest coś takiego.

caro39

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2008, 09:15:43 am »
dla mnie to nie jest porblem :D Sama tez bylam ciekawa czy cos takiego jest ...